Belediyeden yapılan açıklamada, ilçedeki kitap otaklarında üniversite sınavlarına hazırlanan 86 öğrenciden 64’ü, aralarında çok yüksek puan gerektiren tıp, hukuk, mimarlık, mühendislik, eğitim fakülteleri de bulunan farklı üniversitelere yerleşti.
Asıl mesleği öğretmenlik olan Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kaya’nın koordinesinde, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğretmen desteğiyle sınavlara hazırlanan 86 öğrencinin eğitim materyalleri, deneme testleri ile kitap otaklarındaki çay, kahve ve benzeri ihtiyaçları Eyyübiye Belediyesi tarafından karşılandı.
Belediyenin kitap otaklarında üniversite sınavlarına hazırlanarak başarılı olan 64 öğrenciden 49’unun kız, 15’i ise erkeklerden oluştu.
Eyyübiye Belediyesi’nin kitap otaklarında sınava hazırlanan öğrencilerin yanı sıra, çoğunluğu lise son sınıfta olan öğrencilerin devam ettiği Onikiler ve Yenice Sınav Hazırlık Merkezleri’ndeki kurslara devam eden adaylarla birlikte toplam 127 öğrencinin üniversiteye yerleştiği belirtildi.
Kuş öğrencileri tebrik ettiBelediye bünyesindeki eğitim hizmetlerinden faydalanan öğrencileri üniversiteye yerleştikleri için tebrik eden ve bu konuda duyduğu mutluluğu dile getiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş; gençlerin eğitim, spor, istihdam başta olmak üzere her alanda ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yatırımlara ve desteklere devam edeceklerini söyledi.Öte yandan belediye bütçesinin yüzde 60’ına yakınının gençlere yönelik yatırım ve hizmetlere ayrıldığı kaydedildi. Batıkent TOKİ, Ruha, Asya ve Hayati Harrani Mahallelerine dört yeni kitap otağı ile yaklaşık 2 bin öğrencinin faydalanması planlanan Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin de 2023-2024 eğitim öğretim döneminde hizmete açılacağı bildirildi.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/08/64e8c266721bb.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/08/64e8c273d3ecf.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/08/64e8c283ad024.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/08/64e8c29d373a5.jpg)