Belediye bünyesinde bulunan kütüphane, etüt merkezleri ve üniversiteye hazırlık kurslarıyla sınavlara hazırlanan gençler, uzman eğitmenler tarafından verilen konu anlatımlarının yanı sıra sessiz ve nezih bir ortamda ders çalışma fırsatı buldu. Soru çözümleriyle de eksik konularını tamamlayan gençler, Alan Yeterlilik Deneme Sınavı (AYT) ve Temel Yeterlilik Testinde (TYT) gösterdikleri başarı ile üniversiteli oluyor. Belediye bünyesindeki merkezler ile hem ders çalışma hem de ÖSYM formatındaki deneme sınavlarıyla kendilerini ölçme şansı yakalayan 139 öğrenci, YKS sonuçlarının açıklanmasıyla üniversitede istedikleri bölüme yerleşti. Lisans bölümlerinden 85, önlisans bölümlerinden 54 öğrenci üniversiteye yerleşirken; gençlerden 12’si tıp fakültesi, 6’sı diş hekimliği, 3’ü hukuk, 2’si eczacılık, 5’i mühendislik, 6’sı hemşirelik ve 26’sı öğretmenlik kazandı. Haliliye Belediyesinin eğitim hizmetleriyle sınava hazırlanan Ömer Faruk Bulut, Türkiye 326’ncısı oldu.
Haberler
Yayınlanma: 25 Ağustos 2023 - 17:39
Haliliye Belediyesi ile üniversiteyi kazanan öğrenci sayısı belli oldu
Şanlıurfa Haliliye Belediyesinin sunduğu eğitim hizmetleriyle sınava hazırlanan 139 öğrenci, üniversiteyi kazandı. Türkiye sıralamasında 326’ncı olan Ömer Faruk Bulut da, Haliliye Belediyesi ile sınava hazırlandı.
Haberler
25 Ağustos 2023 - 17:39