Ahmet Bahçıvan, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımında "Unutmayın ki tarih hayal edenleri değil gerçekleştirenleri yazar" dedi. Bahçıvan, paylaşımının devamında ise kendisini "Yeniden Refah Şanlıurfa Belediye Başkan Adayı" olarak duyurdu.
Bahçıvan'ın bugün yaptığı paylaşımdan birkaç saat sonra Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu'ndan açıklama geldi. Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından paylaşılan açıklamada, Yetimoğlu şunları söyledi:"Aday adaylarımızın heyecanını anlıyorum ama şu ana kadar hem il bazında ne de genel merkez bazında büyükşehir belediye başkanlığı ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştır. Resmi açıklama yapılmadığı müddetçe kişilerin kendi sosyal medyalalarında yapmış olduklarını paylaşımların hiçbir önemi yoktur. Genel merkezimiz açıklama yapmadan bizim ne il teşkilatı olarak ne de aday adaylarımızın adaymış gibi gösterilmesi doğru değildir. Çünkü sonuçta biz bir genel merkeze bağlıyız. Bu genel merkezi yok saymak demektir. Ben il başkanı olarak bunu asla kabul etmiyorum."UNUTMAYIN Kİ TARİH HAYAL EDENLERİ DEĞİL GERÇEKLEŞTİRENLERİ YAZAR..
— Ahmet BAHÇİVAN (@ahmetbahcivan63) January 20, 2024
SAYGILARIMLA...
AHMET BAHÇİVAN
YENİDEN REFAH ŞANLIURFA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI @rprefahpartisi pic.twitter.com/oUjJqJlWmF
Şanlıurfa İl Başkanımız Ahmet Yetimoğlu’nun Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları İle İlgili Basın Açıklaması#YenidenRefahPartisi #şanlıurfa pic.twitter.com/cdCqLwnlPp
— Yeniden Refah Şanlıurfa (@rprefah) January 20, 2024