Whatsapp Grup Mesajlarında Önemli Bir Güncelleme Getiriyor

Akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması Watsapp, yeni bir güncelleme yayımladı. Hemen herkesin cebindeki telefonlarda bir veya birden fazla Watsapp grubu var yeni gelen güncellemede bu grupları doğrudan etkiliyor.

Whatsapp Grup Mesajlarında Önemli Bir Güncelleme Getiriyor
Watsapp Grup Mesajlarında Önemli Bir Güncelleme Getiriyor

Akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması Watsapp, yeni bir güncelleme yayımladı. Hemen herkesin cebindeki telefonlarda bir veya birden fazla Watsapp grubu var yeni gelen güncellemede bu grupları doğrudan etkiliyor.

Popüler mesajlaşma programı WhatsApp, yeni bir özelliği daha devreye koyuyor. Yeni özellikle WhatsApp'ta grup mesajlarını otomatik silme özelliği geliyor.

Webtekno'nun haberine göre yeni güncelleme WhatsApp gruplarından gelen mesajları, otomatik olarak silmesine yarayan bir zamanlayıcıyı içeriyor.

WhatsApp'ın Android beta "2.19.282" kodlu sürümünde ortaya çıkan bu özellik, uzunca bir süre gözden kaybolmuştu. Son beta sürümü bu özelliği yeniden getiriyor.

Bu özellik kapsamında kullanıcılar, WhatsApp gruplarına eklenecek bir ayar menüsü ile zamanlayıcı koyabilecekler. Belirlenen süre sona erdiğinde de o WhatsApp grubundaki mesajların tümü otomatik olarak silinecek.

Böylelikle kullanıcılar, grup mesajlarını manuel olarak silmek zorunda kalmayacaklar.

Özelliğin tüm kullanıcıların hizmetine ne zaman sürüleceği henüz bilinmiyor.

Watsapp kullanıcılarının en çok muzdarip olduğu konuların başında gelen mesaj kalabalığından kurtulma ve bu kalabalıktan kurtulmak için manuel olarak eski mesajları silmek için uzun süre telefonda geçirme olayını fark eden Watsapp yönetimi bu güncelleme ile söz konusu zaman harcama olayını ortadan kaldırmayı planlıyor. 

Mesajların silinmesini istemeyen kişilerin bu özelliği devre dışı bırakması yeterli olacak.


İlginizi Çekebilecek Diğer Teknoloji Haberleri


Arama Motoru Google Arama Sonuçlarında Manipülasyon Yapıyor mu►

Dünyanın en büyük İnternet arama motoru Google, arama sonuçlarına müdahale ettiği ve birlikte çalıştığı firmaları öne çıkardığı iddia edildi. Özellikle büyük firmalara öncelik tanıdığı iddia edilen dev arama motoru manipülasyon iddiaları ile gündemde.


21 Yaşındaki Gazantepli Mucit Arabayı Çeşme Suyuyla Çalıştırdı►

Gaziantep'te oto tamirciliği yapan 21 yaşındaki mucit arabanın yarı akaryakıt yarı çeşme suyu ile çalıştıran bir sistem icat etti. Mucit sistemi taktığı 3 araba da sorunsuz çalışırken destek alması halinde bu sistemi yüzde 100 suyla çalışan bir sisteme dönüştürebileceğini belirtti.


Twitter Yılbaşından Sonra Bir Çok Özelliğini Değiştiriyor►

Sosyal medya devi Twitter, 2020 yılından sonra yapacağı bir güncelleme ile bir çok özelliğinde değişikliğe gidiyor. Başta güvenlik ve istenmeyen retweet olmak üzere bir çok alanda yeniliğe gidiyor. Artık siz izin vermedikçe kimse bir sohbette sizden bahsedemeyecek (mention) yapamayacak.


Google, Tartışmalı Saha Araştırması Programını Askıya Aldı►

İnternet arama motoru devi Google, çıkardığı Pixel 4 telefonu ile yüz tanıma fonksiyonunu deneme amaçlı 5 Dolar kaşılığı yaptırdığı saha araştırması gelen tepkiler üzerine askıya alındı.


Yapay Zekanın Her Alanda Etkin Olacağı Yeni Dünya►

Yapay zeka öğrencilerin eğitim seviyesini ölçmede , değerlendirmede artık yeni bir araç konumuna geliyor. Yapay zeka sayesinde öğrencilerin yönelimlerine göre yeteneklerini keşfedilecek ona göre bir rota çizilecek.