Urfalı Hayvan Dolandırıcısı Sonunda Yakalandı

Geçtiğimiz günlerde olan olayda Şanlıurfa'dan Gümüşhane'ye gelerek, kiralamak gayesiyle aldığı 100'ün üzerinde küçük baş ve büyük baş hayvanlarla kaçmıştı. Bugün itibariyle yakalanan şüpheli tutuklandı.

Urfalı Hayvan Dolandırıcısı Sonunda Yakalandı
Urfalı Dolandırıcı Gümüşhane'de Yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde olan olayda Dolandırıcı Şanlıurfa'dan Gümüşhane'ye gelerek 3-4 ay boyunca orada kaldı. Çevredeki esnaflarla iyi geçinerek , kiralamak gayesiyle aldığı 100'ün üzerinde küçük baş ve büyük baş hayvanIarla kaçtı. 

Gümüşhane'nin Torul ilçesine gelen bir Şanlıurfalı dolandırıcı bir çok üretici ile iyi ilişkiler kurup kiralamak için aldığı 100'den fazla küçük ve büyük baş hayvanı çalarak kaçmıştı.

 

Bir çok kez üreticilerin hayvanlarını kiralayan ve onların güvenini kazanan dolandırıcı, Kurban Bayramı öncesinde kiraladıkları küçük ve büyük baş hayvanla birlikte sırra kadem basan dolandırıcı olayın ardından bir üreticinin de arabasını da alarak kaçtığı anlaşılan dolandırıcı, mağdurların polise haber vermesi ile birlikte kaçırılan aracın plakasını alındı.

Geniş çaplı arama yapıldıktan sonra araç Şanlıurfa'da bir sokakta bırakılmış halde bulundu.

Ardından bugün itibari ile  Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Şanlıurfa'da yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Olaydan mağdur olduklarını söyleyen 10 kişi dolandırıcının bir an önce yakalanmasını istiyor.