Urfalı Dolandırıcı 2.Çiftlik Bank Vakasını Yaşattı

Dolandırıcı Şanlıurfa'dan Gümüşhane'ye gelerek 3-4 ay boyunca orada kaldı. Çevredeki esnaflarla iyi geçinerek , kiralamak gayesiyle aldığı 100'ün üzerinde küçük baş ve büyük baş hayvanIarla kaçtı.

Urfalı Dolandırıcı 2.Çiftlik Bank Vakasını Yaşattı

Dolandırıcı Şanlıurfa'dan Gümüşhane'ye gelerek 3-4 ay boyunca orada kaldı. Çevredeki esnaflarla iyi geçinerek , kiralamak gayesiyle aldığı 100'ün üzerinde küçük baş ve büyük baş hayvanIarla kaçtı. 2.Çiftlik Bank mağdurları gibi dolandırılanlar yardım bekliyorlar.

Gümüşhane'nin Torul ilçesine gelen bir Şanlıurfalı dolandırıcı bir çok üretici ile iyi ilişkiler kurup kiralamak için aldığı 100'den fazla küçük ve büyük baş hayvanı çalarak kaçtı.

Elde edilen bilgilere göre olay Gümüşhane'nin Torul ilçesinde oldu. Şanlıurfa'dan gelen bir dolandırıcı, ailesi ile birlikte Torul ilçesine yerleşti. Bir süre üreticilerle iletişime geçen, onlara kendisinin Şanlıurfa'da bir sürü malı ve mülkü olduğunu artık oradaki mallarını satıp buraya yerleşeceğini söyledi. 

Bir çok kez üreticilerin hayvanlarını kiralayan ve onların güvenini kazanan dolandırıcı, Kurban Bayramı öncesinde kiraladıkları küçük ve büyük baş hayvanla birlikte sırra kadem bastı.

Olayın ardından bir üreticinin de arabasını da alarak kaçtığı anlaşılan dolandırıcı, mağdurların polise haber vermesi ile birlikte kaçırılan aracın plakasını alındı.

Geniş çaplı arama yapıldıktan sonra araç Şanlıurfa'da bir sokakta bırakılmış halde bulundu.

Olaydan mağdur olduklarını söyleyen 10 kişi dolandırıcının bir an önce yakalanmasını istiyor.