15 Mart'ta yaşanan sel felaketinden sonra Şanlıurfa'nın merkez ilçelerindeki şebeke suları gündemden düşmüyor. Bulanıklık seviyesindeki artış nedeniyle 3 merkez ilçede sular daha önce iki gün kesildi. Daha sonra şebekelere yeniden verilen suların bir süre sonra içilebileceği açıklandı.Kentte şebeke sularıyla ilgili şüpheler sürerken bugün yine musluklardan bulanık sular akmaya başladı. Bazı bölgelerde ise su kesintisi yaşandı. Önceden bir duyuru yapılmadığı için vatandaşlar ne olduğunu anlayamadı.Şebekelerden bulanık sular akması üzerine ŞUSKİ Genel Müdürlüğünden açıklama geldi. Suların içilebilir seviyede olduğu savunulan ŞUSKİ’nin açıklaması şöyle:“Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı ve kurumumuzun uluslararası akredite laboratuvarında devamlı olarak yapılan analiz sonuçlarına göre; Merkez arıtma tesisimizden 20.03.2023 tarihinden günümüze kadar temin edilen suyun tamamı ‘İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hk. Yönetmelik” kapsamında temiz olarak arz edilmektedir.Şehrimizde yaşanan deprem ve sel felaketinden dolayı şebekemizde ve altyapımızda oluşan hasarların giderilerek daha temiz ve sağlıklı olması amacıyla bütün altyapı sistemlerimizde zorunlu bakım onarım faaliyetleri yürütülmektedir. Bu çalışmalar esnasında daha önceki zamanlarda olduğu gibi bazı bölgelerde lokal olarak kısa süreli su kesintisi ve bulanıklık yükselmesi oluşabilmektedir.”
Güncel
Yayınlanma: 04 Nisan 2023 - 20:53
ŞUSKİ şebeke suyunun içilebilir olduğunu savundu
Şanlıurfa’da bugün şebekeden bulanık suların akması üzerine ŞUSKİ'den açıklama geldi. Suyun içilebilir olduğu savunulan açıklamada, şebekede oluşan hasarlar nedeniyle bakım onarım çalışması yapıldığı ve bu nedenle bazı bölgelerde sudaki bulanıklık seviyesinin yükselebildiği ya da kesinti yaşanabildiği kaydedildi.
Güncel
04 Nisan 2023 - 20:53