Suriyeli Kasaptan Skandal Hareket / Caddenin Ortasında Deve Kesti

Şanlıurfa'nın tarihi Haşimiye meydanı yakınlarında bulunan Arap Meydanında bulunan Suriyeli olduğu belirlenen bir kasap skandal bir olaya imza attı. Dükkanının önünde cadde üzerinde bir devenin kesimini yapan kasap hijyen kurallarını hiçe saymakla kalmayıp çoluk çocuk herkesin gözü önünde kesim işlemini yapması büyük tepkiye neden oldu.

Suriyeli Kasaptan Skandal Hareket / Caddenin Ortasında Deve Kesti
Suriyeli Kasaptan Skandal Hareket / Caddenin Ortasında Deve Kesti

Şanlıurfa'da Suriyeli bir kasap kentin tarihi ve turistik bölgesi olan Haşimiye meydanı yakınlarında bulunan Arap Meydanı'nda bulunan kasap dükkanının önünde hiç bir sağlık ve güvenlik ünlemi almadan getirdiği deveyi keserek büyük bir skandala imza attı. 

Görevi halka temiz ve sağlıklı et temini yapmak olan kasapların gerek büyük baş gerek küçük baş hayvan kesiminde hijyen ve benzeri işlemleri yapılan yerlerde veteriner kontrolünde hayvan kesimi yapılarak et temini yapılacak hayvanın toplum sağlığını tehdit edici herhangi bir unsur bulunmaması şartı ile ticaretini yapmak olduğu halde! Neredeyse hiç bir hijyen kuralına uymadan hayvanın sağlık muayenelerinin yapılıp yapılmadığına bakılmadan cadde ortasında kesim işleminin yapılması halkın büyük tepkisine neden oldu. 

Yaşanan olay ile ilgili sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla tepki gösterilen olayda

"YER ŞANLIURFA
Haşimiye, Arap Meydanı yabancı uyruklu kasap dükkanın önünde cadde üzerinde çocukların gözü önünde DEVE KESİYOR belediye yada zabıta ne yapıyor diye sorarsanız artık göreve davet etmekten bıktık usandık." şeklinde tepki gösterdi. 

Kesim yerlerinde bile belli hijyen şartları ve veteriner kontrolü aranırken tamamen kontrolsüz ve hiç bir denetime tabi olmaksızın yapılan kesim ile ilgili vatandaşın göreve davet ettiği zabıta ve il tarım müdürlüğü gıda denetim ekiplerinin söz konusu skandala nasıl bir tepki verecekleri ise merak konusu oldu.