Şenevler Mahallesinde Sahurda Silahlar Konuştu 

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde bağlı Şenevler mahallesinde sahur'da ekmek almaya gelenler arasındaki sıra anlaşmazlığında kavga çıktı, Polis hava ateş açarak durdurdu.

Şenevler Mahallesinde Sahurda Silahlar Konuştu 

Şanlıurfa fırınlarında ekmek alanlar, yemek yaptıranlar arasında sıra anlaşmazlıkları bu gün sahur vaktinde bir anlaşmazlık olayıda Şenevler mahallesinde meydana geldi, Ekmek almaya gelen müşteriler arasında sıra anlaşmazlığı çıkınca her iki müşterinin aileleri olaya dahil oldu, Karşılıklı sözlü tartışma fiziki kavgaya dönüştü. 

Polis Hava'ya Ateş Açarak Tarafları Durdurdu 

İki tarafın da akrabalarına haber vermesiyle kavga büyüyünce polis kavgayı sonlandırmak için havaya ateş açtı. Polisin havaya ateş açması ile kavgayı sonlandıran tarafların kavgaya karışanları polis tarafından karakola götürülerek ifadeleri alındı, Geçen hafta da iftar vaktinde meydana gelen kavgada 9 kişi yaralanmıştı.  

Şenevler Mahallesine Yakışmayan Davranış 

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesine bağlı Şenevler mahallesindeki olay bölgeye yakışmadığını söyleyen vatandaşlar herkesi "Hoş Görülü" olmaya davet etti.

Hoş Görü Nedir?

Hoşgörü, müsamaha, tahammül, tesamuh, katlanma, görmezden gelme veya göz yumma, başkalarını eylem ve yargılarında serbest bırakma, kendi görüşümüze ve çoğunluğun görüş biçimine aykırı düşen görüşlere sabırla, hem de yan tutmadan katlanma demektir. İzin verme, aldırmama, iyi karşılama anlamlarına da gelir. ( Vikipedi )