Hilvan'da saat 08.00 itibarıyla başlayan oy verme işlemi 17.00'de tamamlandı.
İlçede kayıtlı 27 bin 686 seçmenin oy vermesi için kurulan 125 sandık açıldı ve görevliler oy sayımına başladı.
YSK, 31 Mart'taki Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından yapılan itirazları incelemiş, Hilvan ilçesindeki seçimlerin yenilenmesine karar vermişti.
Tekrar yapılan seçim hakkında açıklamada bulunan Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak; ‘Şanlıurfa’da seçimlerin yenilendiği yerleşim yerlerinde bulunan 204 sandıkta oy verme işlemi bir sorun yaşanmadan sona ermiş bulunuyor.
Oyların sayımı, tasnifi ile sonuçların açıklanması ve devamındaki süreçlerde de bütün vatandaşlarımızı aynı şekilde sükûnet ve hoşgörü içinde davranmaya davet ediyorum.’ İfadelerine yer verdi.