Şanlıurfaspor'a Bir Darbe de Federasyondan / Lige -6 Puanla Başlayacak

Geçmiş yönetimler ve futbola müdahalede bulunan siyasilerin de araya girmesi ile adeta kaderine terk edilmiş bir durumda bırakılan Şanlıurfaspor'da kimse elini taşın altına sokmazken özellikle seçim öncesi boynundan indirmedikleri takımın atkılarını ve destek sözü sonrası verilen hiç bir söz tutulmadıktan sonra alacaklarını alamayan futbolcuların şikayeti üzerine takım lige 6 puan geriden başlayacak

Şanlıurfaspor'a Bir Darbe de Federasyondan / Lige -6 Puanla Başlayacak
Şanlıurfaspor'a Bir Darbe de Federasyondan / Lige -6 Puanla Başlayacak

Geçmiş yönetimler ve futbola müdahalede bulunan siyasilerin de araya girmesi ile adeta kaderine terk edilmiş bir durumda bırakılan Şanlıurfaspor'da kimse elini taşın altına sokmazken özellikle seçim öncesi boynundan indirmedikleri takımın atkılarını ve destek sözü sonrası verilen hiç bir söz tutulmadıktan sonra alacaklarını alamayan futbolcuların şikayeti üzerine takım lige 6 puan geriden başlayacak.

Şanlıurfaspor takımı geçmiş dönemlerde çok uçuk rakamlar ile transferler yapmış ve bu transferlerden beklediği verimi alamamış üstelik verim almaktan öte büyükparalar verilip alınan bir çok futbolcu bedelsiz olarak kulübü terk etmişti.

Bunun yanında yine geçmiş dönemlerde özellikle Şanlıurfa'dan Milletvekili seçilen ardından da bakan olan Faruk Çelik'in ve Eyyübiye eski Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin Şanlıurfaspor üzerindeki etkileri bilinen bir gerçek iken söz konusu kulüp o dönemden başlayarak yıldan yıla daha büyük borç batağına girdi. 

Kulübün borçları o kadar çok arttı ki bir yerden sonra sistem tıkandı ve başta devlet kurumları olan Gençlik ve Spor il Müdürlüğü ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Tedaş arka arkaya kulübü icraya vererek bütün gelirlerine el koyadu ve adeta kulübün can damarını kesti. 

Tüm bu gelişmeler karşısında eli kolu bağlı kalan yeni başkan Mehmet Yılmaz, yönetiminden yardım talebinde bulunduysa da yönetimdeki isimler söz birliği etmişçesine yardım etmek yerine bir bir istifalarını açıkladı. 

Daha önce kulübün yönetim kadrolarında bulunmuş ve hala kulüp ile bağlarını tam olarak koparmamış bir çok kişi bunun kulübü batırmak ve 50 yıllık şanlı tarihi olan kulübün kapısına kilit vurarak dibe vurmasını sağlamak olduğunu iddia ediyor.

Son olarak kulübün alacaklı futbolcularının alacağını tahsil edememesi gerekçe göstererek TFF'ye şikayette bulunması üzerine TFF hiç zman kaybetmeden kulübe lige 6 puan geriden başlama cezası verdi. Bununla da kalmayan TFF, Şanlıurfaspor'un futbolcu alacaklarını tahsil etmemesi durumunda yeni icra yolları açık kalmak kaydı ile puan silmeyi 15 puana kadar çıkarabileceği belirtildi.

Zaten maddi anlamda zor günler geçiren sarı yeşilli kulüp transfer yapamamış elindeki bir çok futbolcuyu da göndermek zorunda kalmış ve son olarak verilen puan silme cezası da tuz biber olmuş.

Kısacası Şanlıurfaspor'un kapısına kilit vurmayı ve 50 yıllık kulübü tarihe gömmeye çalışan kesim adım adım hedefine doğru yol alıyor.