Şanlıurfaspor Daha Fazla Dayanamadı ve Havlu Attı / Sarıyer Maçına Çıkmayacağız

Lige başladığı günden bu yana tek galibiyeti bile olmayan Şanlıurfaspor Federasyonun 15 puan silmesi ile birlikte adeta ligin dibine demir attı. Geçtiğimiz haftalarda Hekimoğlu Trabzon deplasmanına maddi imkansızlıklar nedeni ile gitmeme kararı almış ancak daha sonra sorunun halledilmesi sonrası maça gitmişti. Bu hafta Sarı Yeşilli takım yine aynı karara imza atarak Sarıyer deplasmanına gitmeyeceklerini açıkladı.

Şanlıurfaspor Daha Fazla Dayanamadı ve Havlu Attı / Sarıyer Maçına Çıkmayacağız

Lige başladığı günden bu yana tek galibiyeti bile olmayan Şanlıurfaspor Federasyonun 15 puan silmesi ile birlikte adeta ligin dibine demir attı.

Geçtiğimiz haftalarda Hekimoğlu Trabzon deplasmanına maddi imkansızlıklar nedeni ile gitmeme kararı almış ancak daha sonra sorunun halledilmesi sonrası maça gitmişti.

Bu hafta Sarı Yeşilli takım yine aynı karara imza atarak Sarıyer deplasmanına gitmeyeceklerini açıkladı.

 

Şanlıurfaspor, sene başından bu yana kriz ile boğuşuyor. ilk etapta kongre kararı alan takım başkan adayı çıkmaması nedeniyle kongresini ertelemiş ardından tekrar eden kongrede tek aday olarak Mehmet Yılmaz yönetime aday olmuş yapılan kongrede Yılmaz, başkanlığa getirilmişti. 

Yılmaz yönetimi ile birlikte çalışmalara başladı ancak, kulüp büyük bir borç batağında futbolcu alacakları ve kurumlara olan borçlar nedeni ile hareket edecek durumu kalmamıştı. 

Şanlıurfa'da siyasilerin seçim öncesi kulübün sarı yeşilli atkılarını boynuna asarak bu kulübü kalkındırmak boynumuzun borcu sözleri ile umutlanan yönetim ve taraftar umduğunu bulamamış ve seçim sonrası seçilen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül imzası ile kulübün birikmiş su borcu ve benzeri belediyeye olan borçlarından dolayı kulüp icraya verilmiş ardından başta Gençlik ve Spor il Müdürlüğü olmak üzere TEDAŞ gibi kamu kurumlar alacakları için harekete geçerek 50 yıllık kulübü icraya vermek için sıraya girdiler. 

Devlet tarafından kulübün bütün gelirlerine alacaktan ötürü el konulan kulübün nerdeyse hiç bir geliri kalmadı. Hal böyle olunca hiç bir geliri kalmayan Şanlıurfaspor alacaklı olan futbolcuların borçlarını ödeyemeyince futbolcular hakkını alabilmek için federasyona başvurdu. Başvuruları değerlendiren TFF kulübe ceza yağdırdı. 

Önce kulübün transfer yapmasını yasaklarken, sonrasında ise alacakları için federasyona başvuran futbolcuların serbest kalmasını sağlayarak sarı yeşilli kulübe bir darbe daha vurdu. 

Bu kada baskının altında ezilen yönetim kurulundaki yöneticileri bir bir istifa kararı alarak kulüp ile ilişkilerini kesti. TFF bununla kalmayıp önce 6 puan sonra 6 puan ve son olarak 3 puan daha silerek Şanlıurfaspor'un lige eksi 15 puan ile başlamasına hükmetti. 

Ücretini alamadığını gerekçe gösteren teknik direktör Ahmet Yıldırım, kulüpten aldığı peşinatı da yanına alarak istifa etti. teknik direktörsüz ve as futbolcularını kaybetmiş takım çıktığı her maçı farklı kaybetti. 

Bütün bunlar olurken seçim öncesi destek sözü veren siyasiler adeta ölüm sessizliğine bürünmüş ve bütün bu gelişmeleri uzaktan seyretmekle yetinmişti. 

Son olarak iki hafta önce Hekimoğlu Trabzon deplasmanına gitmek için yetermi maddi imkan olmadını gerekçe gösteren Şanlıurfaspor yönetimi maça gitmeyeceklerini açıklamıştı. Şanlıurfa kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu olay sonrası kısa sürede yol ve konaklama masrafları temin edilmiş ve gidilen deplasmandan 5-0 gibi farklı bir skorla dönülmüştü. 

Şanlıurfaspor Kulübü dün sosyal medya hesaplarından yaptığı bir açıklama ile bu hafta oynanacak olan Sarıyer maçına gitmeyeceklerini açıklayarak sitem dolu bir mesaj yayımladı. 

Mesajında bu kulübün bir tek yönetim yada futbolcuların kulübü olmadığını ve bu şehir takımına sahip çıkmayacaksa maça çıkmanın bir önemi olmadığını belirtti


İlginizi Çekebilecek Şanlıurfaspor Haberleri


Urfa Yöneticilerinin Sahip Çıkmadığı Şanlıurfaspor'a Rakibinden Destek►

Şanlıurfaspor gerek şehrin yöneticileri gerek kulübün yöneticileri tarafından adeta kaderine terk edilerek 50 yıllık mazisi olan kulübü borç batağına saplayarak adeta hareket edemeyecek duruma getirdi.


Şanlıurfaspor'a Bir Ceza Daha : 3 Puan Daha Silindi►

Ligi son sıralarda götüren Şanlıurfaspor oyunculara olan borcu nedeniyle lige - 6 puan ile başlamıştı. Çeşitli şekillerde puan daha silinerek -11 puana gerilemişti. Son Sancaktepe maçı sonrası PFDK'ya sevk edilen Şanlıurfaspor - 3 puan daha alarak -14 puana geriledi.


TFF Açıkladı! Şanlıurfaspor'un 3 Puanı Silindi►

TFF yaptığı açıklamada 8 futbol klubünün eksiklikleri gidermemesi nedeniyle 3 puanı silindiğini açıkladı. 1.Lig'den 3 futbol klubünün puanı silinirken 2.lig'den içinde Şanlıurfaspor'da dahil olmak üzerek 4 klubün puanı silindi


Şanlıurfaspor'da 3 Ayrılık Daha►

Şanlurfasporlu futbolcu Halil Köçer ve Mehmet Taşçı, 2.Lig ekiplerinden Etimesgut Belediyespor ile anlaştı.Ömer Bozan ise Bakspor forması ile ter dökecek.


Şanlıurfaspor'a Bir Darbe de Federasyondan / Lige -6 Puanla Başlayacak►

Geçmiş yönetimler ve futbola müdahalede bulunan siyasilerin de araya girmesi ile adeta kaderine terk edilmiş bir durumda bırakılan Şanlıurfaspor'da kimse elini taşın altına sokmazken özellikle seçim öncesi boynundan indirmedikleri takımın atkılarını ve destek sözü sonrası verilen hiç bir söz tutulmadıktan sonra alacaklarını alamayan futbolcuların şikayeti üzerine takım lige 6 puan geriden başlayacak


Şanlıurfaspor'da İstifalar Devam Ediyor / 7 Kişi Daha İstifa Etti►

Şanlıurfaspor tarihinin en büyük krizini yaşıyor. İlk olarak geçen dönemin yönetiminin bıraktığı yüklü miktarda borç ile birlikte kimse başkanlığa aday olmak istemedi. Bir kaç defa kongresi ertelenen Sarı Yeşilli kulübün başkanlık koltuğuna Mehmet Yılmaz oturduktan sonra art arda patlak veren skandallar ve istifalar ile 50 yıllık kulüp tarihinin en derin krizini yaşamaya devam ediyor.


Şanlıurfaspor Yönetiminde İstifa Depremi/Başkan Yardımcıları İstifa Etti►

Maddi sıkıntılar nedeni ile zor günler yaşayan Şanlıurfaspor'da bu defa yönetim kurulunda istifa söylentileri krize yeni bir boyut kazandırdı. Sarı Yeşilli kulüpte başkan yardımcısı Sami Öge başta olmak üzere Feyyat Güllü ve Mehmet Doğan'ın da aralarında bulunduğu 5 yönetim kurulu üyesinin istifa ettiği iddia edildi.