Şanlıurfa'da Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Toplantı Yapıldı 

Şanlıurfa Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerini İzleme Kurulu (Şamti) Türkiye'deki Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Paydaş Toplantısına Katıldı

Şanlıurfa'da Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Toplantı Yapıldı 
( Şamti ) Yönetim kurulu üyeleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'deki Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Paydaş Toplantısı düzenlendi.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Osman Aydoğan, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Şanlıurfa Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerini İzleme Kurulu (ŞAMTİ) Başkanı Murat Yurtseven ve Şanlıurfa Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerini İzleme Kurulu   (ŞAMTİ) üyesi Abdullah Aslan ile Şanlıurfa İş-Kur Mevsimlik Gezici Tarım İşçiliği Kordinatörü Reşit Türkmenoğlu Ankara Monec Hotel'de gerçekleştirilen Türkiye'deki Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Paydaş Toplantısına katıldı. 

Şamti Şanlıurfa Toplantısı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder'in katılımıyla gerçekleştirilen toplantı İstihdam Politikaları Daire Başkanı İbrahim Demircan tarafından yönetildi.

 Toplantıya Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) yetkilileri, birçok il ve ilçeden gelen mülki amir ve milli eğitim müdürleri ile ilgili bakanliklardan gelen yetkililer katıldı.

Toplantıda Türkiye'deki mevsimlik fındık tarımında en kötü biçimlerdeki çocuk işçiliğinin sona erdirilmesine yönelik kapsamlı model projesi kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin sunumu yapıldı. Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, Türkiye'de mevsimlik göçün en fazla olduğu Şanlıurfa'da, Şanlıurfa Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerini İzleme Kurulu (ŞAMTİ)'nun yaptığı geniş çaplı çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek ŞAMTİ üyelerini takdir ettiğini dile getirdi.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Osman Aydoğan ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, mevsimlik göçün  en fazla yaşandığı Şanlıurfa'da, konunun önemine vurgu yaparak, Şanlıurfa Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerini İzleme Kurulu (ŞAMTİ)'nun yaptığı önemli çalışmaların bundan sonra daha fazla destekleneceğini belirttiler.

Şanlıurfa Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerini İzleme Kurulu (ŞAMTİ) Başkanı Murat Yurtseven'in, Şanlıurfa Ekibinin konuyla ilgili 3 yıl boyunca Şanlıurfa'da yaptığı çalışmaları, diğer illerin mevsimlik göç sorununa sağladıkları katkıları ve geliştirdikleri sistemleri katılımcılara anlatması ilgi ve beğeniyle karşılandı.