Şanlıurfa'da Ak Partililerin Duymak İstemediklerini Kalem Kalem Yazdı

Şanlıurfalı siyasetçi Mustafa Niyazi Yanmaz Ak Partili siyasetçilerin Şanlıurfa'da duymak istemediklerini kalem kalem sosyal medya hesabında yazdı, Şanlıurfalı siyasetçilerinin duymak istemedikleri nelerdir?

Şanlıurfa'da Ak Partililerin Duymak İstemediklerini Kalem Kalem Yazdı

Şanlıurfalı siyasetçi Mustafa Niyazi Yanmaz Ak Partili siyasetçilerin Şanlıurfa'da duymak istemediklerini kalem kalem sosyal medya hesabında yazdı, Şanlıurfalı siyasetçilerinin duymak istemedikleri nelerdir?

1. DEDAŞ

Şanlıurfalı siyasetçi Niyazi Yanmaz'ın iddiasına göre Ak Partililer DEDAŞ ismini duymaktan pekte memnun değil, Son günlerde DEDAŞ ile alakalı Şanlıurfa'da olumsuz bir çok haber gündeme düşmüştü, 

Yanmaz, sosyal medya hesabından DEDAŞ ile ilgili yaptığı paylaşım sonrası Karaköprü ilçe başkanı ile birlikte ifadeye çağrıldı. 

İşte Yanmaz'ın Soruşturma Geçirmesine Sebep Olan Paylaşımı

"Ey Urfa'lı kardeşim!

İddialara göre çiftçiye, esnafa, vatandaşlara hayatı dar eden bir kurum, siyasi bir partinin il başkanlığına ait kira, personel maaşı dahil tüm masraflarını karşılıyormuş. Yetkililer bu konuda halkımıza açıklama yapmalıdır.

Sistemden beslenenler, sistemi değiştiremezler!"

 

2. ÇEVİK KUVVET KAVŞAĞI

Çevik kuvvet kavşağı Şanlıurfa gündemini işgal eden bir diğer konu, Uzun zaman önce yapımını başlanılan Çevik Kuvvet kavşağı Şanlıurfa'nın 2. en yoğun trafiğinin olduğu yer, burada yaklaşık 3 yıl önce ilk kazma vurulduğunda en geç 6 ay içerisinde bitirilecek dendiyse de proje yıllardı gıdım gıdım ilerliyor ve bu proje başta büyükşehir belediyesi olmak üzere neredeyse bütün AKP'lilerin görmek duymak istemediği şeylerden biri. 

Yanmaz'ın Çevik Kuvvet kavşağı ile İlgili Büyük Ses Getiren Paylaşımı

"Urfalılara gene bol bol vaatler!!
Hiç içi boş yalan vaatte bulunmayın
Dünyanın en büyük projesi ”Çevik Kuvvet Kavşağını” bitirin!!!"

 

3. ŞEHİR HASTANESİ

Şanlıurfa gündemini işgal eder Şahir Hastahanesi Ak partinin seçim vaadleri arasındaydı, plan projesi yapılmış ve yer tahsis edilmişti, Aradan uzunca bir süre geçmesine rağmen herhangi bir çalışma yapılmaması Şanlıurfalıların tepkisine neden oldu. Söz konusu projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a defalarca açılış ve temel atma töreni yaptırılması da ayrı bir olay olarak görülüyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP Şanlıurfa teşkilatları ile Belediye Başkanlarını bu konuda fırçaladığı ve neden böyle projelerin yarım kaldığının hesabını sorduğu gelen kulis bilgileri arasında gösteriliyor.

 

4. İŞSİZLİK

Şanlıurfa Türkiyenin en doğurgan ili olarak bilinmektedir, 2019 yılında 73 bin canlı doğum ile neredeyse bir çok il nüfusundan daha fazla bebek doğumu geçekleşen Şanlıurfa son açıklanan TÜİK nüfus verilerine göre Şanlıurfa'nın yaş ortalaması 20,1 olarak Türkiye'nin en genç nüfus yapısına sahip olmasının yanı sıra GAP projesi ve tarihi turistik mekanların çok olması işsizliğin önüne geçmek için yeterli olmadı. Mevsimsel tarım göçünü yoğun bir biçimde alan şehir bu sebeple bir çok ekonomik ve sosyolojik problem le karşı karşıya kalmaktadır. 


5. SAADET PARTİSİ

Şanlıurfa'da saadet partisi haricinde muhalefetin kalmaması Ak partili siyasetçilerin duymak istemedikleri arasındadır. Yanmaz'a göre Saadet Partisinin yaptığı muhalefet hem yapıcı hemde etkili muhalefet olduğundan dolayı başta Belediyeler olmak üzere Milletvekilleri ve Parti teşkilatını çok zorladığı ve bu nedenle devamlı saldırdıklarını belirtiyor.

 

6. 763 PROJE

Dönemin valisi tarafından vaad edilen 763 projenin hayata geçirilmemesi Şanlıurfalıların tepkisine neden olması söz konusu proje sayısından bahsedilmesini istememektedirler. Bu konuyu da gündemine alan Yanmaz, en çok çuvalladıkları burası olduğu için özellikle buradan bahsedilmesinden çok ciddi rahatsızık duyuyorlar.

 

7. ŞANLIURFASPOR

Seçim öncesi sıklıkla Şanlıurfaspora gerekli desteklerini sunacaklarını dile getiren Ak partili siyasetçiler seçim sonucunda Şanlıurfaspor'dan kaçması taraftarlarının tepkisine yol açmıştı, sıklıkla olumsuz gündeme gelen Şanlıurfaspor bir çok maça gitmeme kararı aldı

 

8. TRAMBÜS

Plan proje ve etüd işlerinin hiç biri yapılmadan adeta yaptım oldu mantığı ile hayata geçirilmeye çalışılan ve özellikle proje bitirilip test sürüşü yapılacağı sırada aslında yolların söz konusu proje için hiç de uygun olmadığının anlaşılması üzerine proje apar topar iptal edilmiş söz konusu projeye harcanan milyonlarca lira heba olmuştu

 

9. YOLSUZLUKLAR

Haliliye belediyesinin temizlik ihalesi ve Eyyübiye belediyesinin araç kiralama ihalesi ile yolsuzluk gündeme gelmişti. Buna benzer bir çok yolsuzluk ve usulsüzlük torpil gibi işler ayyuka çıkmış vatandaş bu durumdan ciddi oranda rahatsızlık duymaya başlamıştı. Öyle ki artık AKP seçmeni bile bu durumdan duyduğu rahatsızlığı yüksek sesle dile getirmeye başlamıştı.

 

10. SEÇİM ÖNCESİ VAAD ETTİKLERİNİ HATIRLATMAK

Seçim öncesi bol keseden vaat dağıtan adaylar seçimi kazandıktan sonra vaad ettiklerinin çok önemli bir kısmını gerçekleştirmekten uzak bir görüntü çizerken başarısız bir görüntü vermemek adına bu durumu dile getirenlerden de ciddi oranda rahatsızlık duyuyorlar.

 

11. FATMA ŞAHİN

Gaziantep belediye başkanı Fatma Şahin oldukça başarılı projelere imza atıyor, Buda Şanlıurfalılar tarafından takdir ediliyor. Fatma Şahin'in her yeni projesi duyulduğunda Şanlıurfa belediye başkanı eleştiriliyor.

12. GAZİANTEP URFA KIYASLAMASI

Komşu ilimiz Gaziantepte yapılan çalışmalar Şanlıurfalıya Şanlıurfa sahipsizdiri dedirtiyor. Şanlıurfalı vatandaşlar yine AKP belediyesi olan Gaziantep Büyükşehir Beşediye Başkanı Fatma Şahin'in yaptığı projeler ve kentin tanıtımı ve sanayileşmesi ile ilgili yaptığı atılımlar Şanlıurfa'da imrenilerek izleniyor. Bu durumdan oldukça rahatsız olan Şanlıurfa yönetim erki kimsenin bu durumdan bahsetmesini istemiyor bahsedenlere de pek tahammül etmiyor. 

Gazianep deyince Güneydoğu'nun sanayi kenti akıllara gelmesi komşu kent olan Şanlıurfa'da GAP projesi ve tarihi turistik mekanların Gaziantep'ten kat be kat fazla olması bile Şanlıurfa'nın Gaziantep sanayisi ve ekonomisine yaklaşamaması büyük bir handikap olarak görülüyor.