Şanlıurfa Diyarbakır Yolu Üzerinde Yangında İtfaiye Sınıfta Kaldı

Dün akşam saatlerinde çıkan yangında ağaçlık alan üzerinde sürülmemiş alanda yangın çıktı. Yangına müdahale itfaiye ekiplerince beklenirken yangın alanında baya bir tahrip oluştuktan sonra söndürme çalışmaları başlatıldı.

Şanlıurfa Diyarbakır Yolu Üzerinde Yangında İtfaiye Sınıfta Kaldı

Dün gece saatlerinde çıkan yangında ağaçlık alan üzerinde sürülmemiş alanda yangın çıktı. Yangına müdahale itfaiye ekiplerince beklenirken tahrip alanı baya bir genişledikten sonra söndürme çalışmaları başlatıldı.

Elde edilen bilgilere göre olay, dün gece saatlerin Şanlıurfa- Diyarbakır yolu üzerinde polis noktasının yanındaki ağaçlık alanda 2 farklı bölgede olmak üzere çıktı. Nedeni bilinmeyen yangında tek teselli ağaçlara bir zarar gelmemesi oldu.Sürülmemiş tarladaki köklü saplar 2 farklı noktada büyük paniğe neden oldu.

İtfaiyeye ihbar edildikten sonra telefona geç cevap vermesi, olay yerine geç gitmesi nedeniyle yangın geniş alana yayılıp, tahrip olan alanlar geniş bir yelpazaye yayıldı.

Bölge halkının nefes alacak alanlara muhtaç hale gelmesi bir tarafa dursun üzerine az da olsa kenarda köşede kalan küçük yeşil alanlarda çıkan yangınlara zamanında müdahale yapılamaması sonucu var olan yeşil alanların da tahrip olması bölgede oturan vatandaşları nefen alınamayacak hale getirdi.