Şanlıurfa’da vatandaştan su faturalarının yüksek geldiğine dair şikayetler arttı. Öyle ki, faturaların önceki aylara göre yüzde 200 ile 300 civarında arttığı iddia ediliyor. Artan şikayetler üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nden açıklama geldi. ŞUSKİ’nin, Şanlıurfa’da su faturalarındaki artışın nedenine dair açıklaması şöyle:“Şubat ayında okuma yapılmış ancak faturalandırma yapılmamıştır. 31 Mart seçimlerine 15 gün kala ise (16 Mart itibariyle) içme suyu fatura tahakkuklandırma işlemleri seçim sonuna kadar durdurulmuştur. Hizmet sınırlarımız içerisinde bulunan aboneliklerimizin bir kısmında da sayaç okuması yapılmamıştır. Son dönemde hem Şubat ayı faturalandırması yapılmış, hem de okuma yapılmayan sayaçlar okumaya tabi tutulmuştur. Bundan sonraki fatura dönemlerinde rutin olarak sayaç okuması yapılacaktır.”
Güncel
Yayınlanma: 22 Mayıs 2024 - 10:38
Şanlıurfa'da yüksek fatura şikayetleri arttı, ŞUSKİ'den açıklama geldi
Şanlıurfa’da su faturalarının yüksek geldiğine dair şikayetlerin artması üzerine ŞUSKİ’den açıklama geldi. “Şubat ayında okuma yapılmış ancak faturalandırma yapılmamıştır” denilen açıklamada, içme suyu fatura tahakkuk işlemlerinin ise 31 Mart seçimlerine 15 gün kala durdurulduğu belirtildi.
Güncel
22 Mayıs 2024 - 10:38