Şanlıurfa'da Yeniden Refah Partisi (YRP) kurucularından oluşan 50 kişilik grup, partilerinden istifa ederek AK Parti’ye katıldı.AK Parti rozetlerini Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Zeynel Abidin Beyazgül ve AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Ali Kurt, seçim irtibat ofisinde taktı.Beyazgül: AK Parti'mize hoş geldiniz Beyazgül, “Yeniden Refah Partisi kurucuları, şu anda aktif görevde olan 50 arkadaşımız AK Parti’mize katılmıştır, hayırlı uğurlu olsun. Bugüne kadar Şanlıurfa’da çok güzel işler yaptık. Bugünden sonra da yapmaya devam edeceğiz. Aramıza katılan arkadaşlarımıza 'hayırlı uğurlu olsun' diyor, aramıza bir kez daha hoşgeldiniz diyorum. Onların aramıza katılmaları bize güç ve kuvvet vermiştir.” dedi."Yanlış politikalardan dolayı birçok değişikliği gördük"AK Parti’ye katılan grup, bu geçişin gerekçesini "Bizler Yeniden Refah Parti’mizi kurduğumuz zaman kızıl elmamıza emin adımlarla giderken maalesef ki hedefimizin ağırlığını taşıyamayan teşkilatımızdan dolayı, genel merkezin yapmış olduğu yanlış politikalardan dolayı birçok değişikliği partimizde gördük. Baktık ki, gittiğimiz yolda bu hedefleri taşıyamayacak biz de AK Parti saflarını daha da sıklaştırmak için istikrarın sürmesi için Zeynel Başkanımızı desteklemeye ekipçe karar verdik" şeklinde açıkladı.
Haberler
Yayınlanma: 16 Mart 2024 - 08:42
Şanlıurfa'da YRP'den istifa eden grup AK Parti'ye geçti
Şanlıurfa’da Yeniden Refah Partisi’nin kurucuları arasında yer alan ve aktif görevlerini sonlandırarak istifa eden 50 kişilik grup AK Parti'ye katıldı.
Haberler
16 Mart 2024 - 08:42