Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince işe alınan 50 otobüs şoförü mülakat ve direksiyon sınavının ardından kurayla belirlendi.Kameralar önünde gerçekleştirilen ve başvuruda bulunan, başvurusu geçerli sayılan ve kuraya katılmaya hak kazanan 85 şoför adayından 50’si, kurayla belirlendi. Şoförler, kendi kuralarını kendileri çekti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün gözetiminde gerçekleşen kura sonucu BELSAN bünyesinde çalışmaya hak kazanan isimler belli oldu.
Kura çekimi öncesi konuşan Beyazgül, “BELSAN bünyesinde çalıştırmak üzere kura sistemini hazırladık. Daha önce arkadaşlarımız direksiyon sınavına girdiler. Burada komisyonumuz yaptığı çalışmalarda burada 85 arkadaşımızın uygun olduğunu gördü. Buraya 1’den 85’e kadar numaralar koyduk. 1 ile 50 kurasını çekenler göreve başlayacak diğer arkadaşlarımız ise yedeğe kalmış olacak. Sonra gelmeyenler veya ayrılanlar olursa yedeklerden de çağırmaya devam edeceğiz. Buradaki kuranın arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Şoför adaylarımız kendileri gelerek toplara kâğıtları yerleştirecekler. Ardından kendi elleriyle kuralarını çekecekler. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
Karaköprü ve Eyyübiye’den Osmanbey Kampüsüne direkt hatBeyazgül ayrıca “Harran Üniversiteli gençlerimiz talep etti, bizler de mümkün kıldık. İnşallah 3 Ekim 2023 Salı günü itibariyle Eyyübiye ve Karaköprü ilçelerimizden Osman Bey Kampüsüne toplu taşımayla direkt seferlere başlıyoruz” dedi.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/10/651ad669a0d73.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/10/651ad683b8051.jpg)