Siverek İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yol denetimi sırasında sivil bir araçta ele geçirilen balıklar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edildi.
Yapılan incelemelerde tüketime uygun olmadığı tespit edilen balıklar kepçe ile kazılan toprağa gömülürken balıkları av yasağı döneminde avlayan şahıslara cezai işlem uygulandı.Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Veteriner hekimlerimizce yapılan incelemede balıkların insan ve hayvan tüketimine uygun olmadığına karar verilmiştir. Belediyeye haber verilerek, öngörülen yerde kepçe ile bir çukur kazılmış ve balıklar kireç dökülerek gömülmüştür. Şahıslar için gerekli cezai işlem uygulanmıştır" denildi.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2024/05/66517a4c79c80.jpg)