Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığınca, Eyyübiye Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi personellerine yangının yapısı ve gelişimi ile yangına ilk müdahale eğitimi verildi.
Yaklaşık 150 personelin katıldığı eğitimde acil durumlarda tahliye, yangın anında hareket ve yangına müdahalenin nasıl olması gerektiği anlatıldı.
Hastane Başhekimi DT. Mehmet Akif Çelik, “Tüm arkadaşlarımızla beraber güvenlik tedbirleri kapsamında bu tür eğitimlere katılıyoruz. Yangına ilk müdahale konusunda zaman zaman iç eğitimlerimiz de oluyor. Bu eğitimde bizlere destek sunan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına teşekkür ederim” diye konuştu.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/12/657b2d5d1ece0.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/12/657b2d6bdb73a.jpg)