AK Parti'de 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için aday adaylık başvuru süresi bugün saat 19.00'da sona erdi. Başvuruların sona ermesiyle gözler 26 Kasım'da yapılacak temayül yoklamasına çevrildi.150 bin teşkilat mensubunun görüşlerinin dikkate alınacağı temayül yoklamasında partililere "Mevcut başkan devam etsin mi? Kimi aday olarak görmek istersiniz?" gibi sorular sorulacak.Yine yerel yönetimler başkanlığınca, illerde teşkilatların hazırladığı gözlem raporları da değerlendirmeye alınacak. Adayın belirlenmesinde il başkanları, il yönetim kurulları ve milletvekillerinin de fikri alınacak.Şanlıurfa'da AK Parti'ye dikkat çeken başvurularŞanlıurfa'da ilk günler ilginin az olduğu aday adaylığı başvuruları, son iki günde arttı. Başvuru yapanlar arasında dikkat çeken isimler var. Önceki dönem Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile yine önceki dönem Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci de başvuru yapan isimler arasında. Bürokrat Uğur Büyükhatipoğlu da Haliliye belediye başkanı aday adaylığı için başvuru yaptı.Şanlıurfa'da AK Parti'ye belediye başkanlığı aday adaylığı için başvuru yapan bazı isimler şöyle:Nihat Çiftçi (Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi)
Uğur Büyükhatipoğlu (Haliliye Belediyesi)
Ramazan Taşkın (Haliliye Belediyesi)
Mustafa Yavuz (Karaköprü Belediyesi)
Niyazi Kocadağ (Karaköprü Belediyesi)
Sait Ağan (Karaköprü Belediyesi)
İ. Halil Peltek (Eyyübiye Belediyesi)
İbrahim Kaymaz (Eyyübiye Belediyesi)
Mehmet Ekinci (Eyyübiye Belediyesi)
Uğur Büyükhatipoğlu (Haliliye Belediyesi)
Ramazan Taşkın (Haliliye Belediyesi)
Mustafa Yavuz (Karaköprü Belediyesi)
Niyazi Kocadağ (Karaköprü Belediyesi)
Sait Ağan (Karaköprü Belediyesi)
İ. Halil Peltek (Eyyübiye Belediyesi)
İbrahim Kaymaz (Eyyübiye Belediyesi)
Mehmet Ekinci (Eyyübiye Belediyesi)