Kentte yaklaşık yarım saat etkili olan yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar suyla kaplandı.
Geçen yıl yaşanan sel felaketinde tahribat oluşan Akabe Mahallesi Kondu Caddesi, su baskınlarından dolayı ulaşıma kapatıldı.
Belediye ekipleri ve vatandaşlar, tıkanan rögar ve su kanallarını açmaya çalıştı. Sağanak nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı. İş yeri sahipleri ve vatandaşlar, dükkanlarda temizlik yaptı.
Sürücüler, yağış nedeniyle ilerlemekte güçlük çekerken trafikte aksamalar yaşandı. Su birikintisi oluşan bazı dalgeçler taşkın tehlikesine karşı trafiğe kapatıldı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığından yapılan açıklamada "Sırrın Köprülü Kavşak alt geçidi, aşırı sağanak yağış ve su birikintisi nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri ve trafik hizmetleri ekiplerimizin iş birliği ile trafiğe kapatılmıştır. Sürücülerimizin üst yolu kullanmaları rica olunur. Anlayışınız için teşekkür ederiz" denildi.Taşkınlar nedeniyle sökülen kaldırım ve kilit parke taşları, mahalle aralarındaki bazı yollara zarar verdi.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2024/05/665219ac5108a.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2024/05/665219b964295.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2024/05/665219c4b433a.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2024/05/66521be831a89.jpg)
Çok üzücü hele kültür festivali kutlamaları yapılmakta şehrimizi güzel temsil yönünden yetkililer ivedi el atmalı