Şanlıurfa Belediyesi'nin Kamu Harcamaları

2017 Yılında trambüs projesine 60 milyon lira hibe edildi. Şanlıurfa'nın ulaşım sorunu için gayet güzel bir proje olmasına rağmen seneler geçmesine rağmen hayata geçirilemedi. Mühendislik hatası olduğu söylendi, proje rafa kaldırıldı. 60 Milyon lira gitti, elde işlemeyen trambüs kaldı.

Şanlıurfa Belediyesi'nin Kamu Harcamaları

2017 Yılında trambüs projesine  60 milyon lira hibe edildi. Şanlıurfa'nın ulaşım sorunu için gayet güzel bir proje olmasına rağmen seneler geçmesine rağmen hayata geçirilemedi. Mühendislik hatası olduğu söylendi, proje rafa kaldırıldı. 60 Milyon lira gitti, elde işlemeyen trambüs kaldı.

Harcanılan kamu giderleri aldı başını gitti. 2018'de İller Bankası'nın açıkladığı borç 161 Milyon lira iken,  Bir sonraki dönemin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi çıktı dedi ki :  581 milyon lira borcumuz var.

Harcanılan bu kadar milyon liralar varken hayata geçirilmiş projelerden eser yok. Her dönemde belediyenin borcu katlanarak artıyor. Açıklama yapanlar ise katlanmış olan borcu, " Şu kadar .... borcumuz vardı bu kadara indirdik" diyerek geçiştiriyorlar. 

Şeffaf bir belediye olarak birisi de çıkıp demedi. "Şunları şunları harcadık ; Giderler , Gelirler olarak bunlar var."

Isparta Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Günaydın başkanlığında toplanılan meclis 2017 yılında çıktı ve tüm gelirleri ve giderleri tek tek saydı.

Geçtiğimiz aylarda Hakkari Belediye Eşbaşkanı Cihan Karaman, Eylül ayına ait gelir ve giderleri tek tek saydı ve bunu binanın üstüne koca afişle astırdı.

Bunu yapmak bu kadar zor muydu ? Yada Isparta Belediyesi'nin, Hakkari Belediyesi'nin farkı neydi diğerlerinden ? 

İş Adamı İbrahim Asoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre , belediyelerin kullanımına açılan bir çok bina kiralık olarak kullanıldığını ve kira bedeli olarak yılda 4 milyon lira ödendiğini söyledi.

10 senede 40 milyon lira döner sermayeye gidiyor demek bu. Hangi belediye kira bedeli olarak bu kadar para ödüyordur binalara meçhul .

Vicdanlı bir insan olarak alınan maaşlar yetmiyor mu ki acaba emekçinin parasına dolaylı yoldan veya direk  göz dikilmiştir.

Tunceli Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, o makama sahip bir insan olarak makam arabasından inip açılışlara katılmak yerine elinde kazma ile onarım çalışmalarında, Maçoğlu belediyenin gelirlerini, giderlerini tamamen şeffaf bir şekilde gösteriyor. 

Bu adam gavur mu veya ecnebi mi veya başka bir ülkenin insanı mı ? Hayır öz ve öz bu yurdun vatandaşı.

Tekrar tekrar yıkılıp yıkılıp yapılan yol çalışmaları, insanların gözlerine sokulurcasına gösteriliyor. 

Medyayı yanına alıp gezen malum kişiler, reklam derdine düşmüş durumda.

Son olarak Şanlıurfa'nın açıklanmayan 2019 yılına ait borcu gerçekten merak konusu.

 

 

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberlerimiz

 

Yapıcıer : Çöpe Atacak Para Var, Ama Takıma Verecek Para Yok

Şanlıurfa'da 30 Haziran yerel seçimlerinde Bağımsız Büyükşehir belediye başkan adayı olan "Ömer Faruk Yapıcıer" Facebook hesabında belediyenin yaptığı onlarca gereksiz harcamalarına yer varken, takımı için yapacak hiç bir şeyi olmamasına tepki gösterdi.


Burası Kahvehane Değil Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Şanlıurfa 800 Yataklı Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde temizlikçilerin bilgi işlem personellerinin çalıştığı masada oturarak kahvehane tadında sohbet edip manzara izlemesine vatandaşlardan tepki geldi,


Beyazgül ve Baydilli'nin Muhtarlık Ofisi Açılış Programı Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu

Şanlıurfalı vatandaşlar Büyükşehir ve Karaköprü belediye başkanlarının İşsizliğe son verecek fabrika açar gibi muhtarlık ofisi açmasını sosyal medyada eleştirdi, İşsizliğe son verildi gibi yorumlandı.


Viranşehir'de Çocuklar Böyle Bir Anaokulunda Eğitim Alıyorlar

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Yukarı Bakımlı İlkokulu Anasınıfında minik yavruların ne yeteri kadar oyuncağı var ne de kırtasiye malzemeleri, kısıtlı şartlarda eğitim gören minik yavrucaklar bir anasınıfı değil de sanki boş bir odada eğitim görüyorlar.


Şanlıurfa Valiliğinden 15 Gün Boyunca Yasak Geldi

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada uygun görülen veya izin verilenler dışında 15 gün boyunca ; açık alanlarda, oturma eylemleri , etkinlikler ve yürüyüşler yasaklandı. Valiliğin adını kullanarak istismar etmeye çalışmaları üzerine yasak yapma gereği duyulmuştur denildi.