RTÜK Ahlaksız Yayınlara Geçit Vermedi; Kanala Ceza Yağdırıdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Fox life kanalında yayımlanan yabancı dizi Jane The Virgin'de eşcinsel ilişkilerin gösterildiği gerekçe gösterilerek Fox Life televizyon Kanalına en üst perdeden ceza verdi Hem İdari para cezası hemde yayın durdurma cezaları verildi

RTÜK Ahlaksız Yayınlara Geçit Vermedi; Kanala Ceza Yağdırıdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Fox life kanalında yayımlanan yabancı dizi Jane The Virgin'de eşcinsel ilişkilerin gösterildiği gerekçe gösterilerek Fox Life televizyon Kanalına en üst perdeden ceza verdi Hem İdari para cezası hemde yayın durdurma cezaları verildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), eşcinsel ilişkilerin yer aldığı "Jane The Virgin" dizisi nedeniyle Fox Life kanalına en yüksek orandan idari para ve program durdurma cezası verildi. RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre, Üst Kurulun son toplantısında, Jane The Virgin dizisi "milli ve manevi değerleri hiçe sayması, çocuk ve gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerine olumsuz etki etmesi" nedeniyle ele alındı.

 

En Üst Perdeden Ceza Kesildi

Eş cinsel ilişkilerin ekranlarda görülme sıklığı arttıkça çocuk ve gençlerin bu ilişkileri normalleştirmesine, duyarsızlaşmalarına ve toplumun ahlaki değerlerinin yozlaştığına kanaat getiren Üst Kurul, Fox Life kanalına en yüksek orandan idari para cezası ve program durdurma cezası kesti.


5 Kez Program Durdurma ve En Yüksek Para Cezası Verildi

Öte yandan RTÜK, sağlık beyanıyla cinsel performans artırıcı ürün tanıtımı ve satışı yapan Mega Suare kanalına, vatandaşları yanılttığı gerekçesiyle idari para cezası ve 5 kez program durdurma müeyyidesi uyguladı. Ayrıca sahte bitkisel ürünler satan One Bal TV, Farklı TV, World Beauty Channel, Maksim TV, Mega Müzik, Hazan TV ve Berat TV'ye de idari para cezaları verildi.