Romanya'da Tarihe Geçen Demir Bilek Urfalı !

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde oturan Zelal Sarıoğlu, Romanya'da düzenlenen Dünya Yıldızlar Bilek Güreşi Şampiyonasında, sağ ve sol kolda Dünya 2.si olarak tarihe geçti.

Romanya'da Tarihe Geçen Demir Bilek Urfalı !

Viranşehir'de Gençlik ve Spor Bakanlığına ait gençlere yönelik hiçbir spor salonu olmamasına rağmen, Şanlıurfa'nın yetenekli gençleri tüm şartlara rağmen başarılar elde etmeye devam ediyor.

Dünya Yıldız Kızlar Bilek Güreşi Şampiyonası 2.si Zelal Sarıoğlu

Romanya'da düzenlenen yarışmada adeta bir demir bilek gibi üst üste galibiyetleri ile rakiplerine nefes aldırmayan minik Zelal, şampiyonluğu ise küçük bir dikkatsizlik ile kaçırdı.

Romanya'da Sefere Çıkan Bir Urfalı

Bu toprakların lezzetleriyle büyümüş biri olarak, yaşıtlarına göre çok güçlü olmasıyla dikkat çeken Zelal, Şanlıurfa'yı Romanya'da tanıtma şansı yakalayabildi.

Davul Zurna ile Karşılandı

Zelal Saroğlu'nu Viranşehir'de öğretmenleri, öğrenci arkadaşları ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Çiçekler, davul-zurna ile karşılanan Zelal, çok mutlu olduğunu söyledi. Zelal, başarısında emeği geçen tüm öğretmenlerine ve ailesine teşekkür etti.

Viranşehir'e Döndüğünde Arkadaşları ve Akrabaları Tarafından Bir Şölenle Karşılandı

Viranşehir'e döndüğünde arkadaşları ve akrabaları tarafından şölen ile karşılanan Zelal, hem dünyaya hem de Türkiye'ye Şanlıurfa'nın azim ve yetenekli gençlerini tanıttı.