Resimlerle 40 Hadis Yarışmasının İkincisi Şanlıurfa'dan Merve Oba Oldu

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Türkiye geneli düzenlenen Resimlerle 40 Hadis Yarışması sonuçları açıklandı. Ortaokul öğrencilerinin katıldığı yarışmada Şanlıurfa'dan katılan Merve Oba yaptığı "Kıyamet Kopsa da Elinizdeki Fidanı Dikin" temalı resim ile Türkiye 2.'si oldu

Resimlerle 40 Hadis Yarışmasının İkincisi Şanlıurfa'dan Merve Oba Oldu
Resimlerle 40 Haids Yarışması

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Türkiye geneli düzenlenen Resimlerle 40 Hadis Yarışması sonuçları açıklandı. Ortaokul öğrencilerinin katıldığı yarışmada Şanlıurfa'dan katılan Merve Oba yaptığı "Kıyamet Kopsa da Elinizdeki Fidanı Dikin" temalı resim ile Türkiye 2.'si oldu.

TÜGVA tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan ve Türkiye’deki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri (T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında okuyan öğrencileri) kapsayan yarışmaya Şanlıurfa'dan katılan Ortaokul öğrencisi Merve Oba yaptığı resimle Türkiye genelinde ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı. 

Türkiye Gençlik Vakfı tarafından düzenlen yarışma 23 Eylül tarihinde ilk başvurularını almış bu başvurular 5 Aralık'a kadar devam etmişti. Online ortamda ve elden yapılabilen resim yarışması il derecelendirmeleri ve elemelerden geçtikten sonra Türkiye geneli değerlendirmeye alınıyor. Ocak ayının başında ise dereceler açıklanırken dereceye giren resimler il genelinde yine Ocak ayı başında sergilenirken Türkiye geneli finallere kalan resimler ise Şubat ayında sergileniyor. 

Vakıf tarafından değerlendirmeye alınan resimler arasından dereceye giren ilk 3 resmi çizen öğrencilere çeşitli para ödülleri veriliyor.

Buna göre

Türkiye 1.'si 7000 TL 

Türkiye 2.'si 5000 TL 

Türkiye 3.'sü 3000 TL 

Ödül alıyor