Özak Tekstil'de işçi eylemi 24. günü de geride bıraktı. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) girişinde eylemlerini sürdüren işçilere bugün sendikalardan destek ziyaret geldi.DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan, KESK MYK üyesi Gönül Kural Şimşek, TÜM BEL SEN MYK üyesi Zeynep Sarıkaya Altun, TÜM BEL SEN MYK üyesi Bülent Türkmen, BES MYK üyesi Sedat Suna, HABER SEN MYK üyesi Halil İbrahim Doğan, SES MYK üyesi Eylem Kaya Eroğlu, KESK'in Urfa, Antep ve Mardin ve Şubeler Platformları, Urfa Emek, Demokrasi Platformu bileşenleri, İHD Urfa Şubesi ve Kürdistan Komünist (KKP) yönetimii eylemdeki Özak Tekstil işçilerine dayanışma ziyareti yaptı.
KESK MYK üyesi Gönül Kural, "Kamu emekçileri sendikaları konfederasyonu olarak bu onurlu direnişi selamlıyoruz. İstedikleri sendikada örgütlenmek işçilerin en doğal hakkıdır. Maalesef Türkiye’de şu anda hukuk kuralları yok sayılıyor. Her gün daha kötü koşullarda çalışmak zorunda kalıyoruz. İş yükümüz artıyor, ücretlerimiz düşüyor. Onurumuz günden güne iki paralık ediliyor. Biz onun için biliyoruz ki Özak işçileri sadece kendileri için direnmiyor. Türkiye’deki bütün işçi ve emekçi sınıfına örnek olmak için direniyor. Onun için bütün emekçilerin burada olması, bu direnişi desteklemesi çok önemlidir" dedi.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/12/65832f7f2489f.jpg)