Özak Tekstil işçilerinin 27 Kasım’da başlattığı eylem bugün 18. gününe girdi. Bugün fabrika önünde açıklama yapmayan işçiler, Şanlıurfa Barosu Konferans Salonunda toplantı yaptı. Yüzlerce işçinin katıldığı toplantıda eyleme devam kararı alındı.Toplantının ardından BİRTEK-SEN’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:“Bugün 400 Özak işçisinin katılımıyla yaptığımız toplantıda işçilerin tamamının iradesiyle“direnişe devam!” kararı çıktı.Özak işçileri, bu kadar hukuksuz baskıdan, gazlı, tomalı, joplu müdahaleden ve toplu gözaltından sonra korkarız, dağılırız, çözülürüz sananlara bir kez daha yanıt verdi:Biz bitti demeden bitmez babey!”
Bugün 400 Özak işçisinin katılımıyla yaptığımız toplantıda işçilerin tamamının iradesiyle“direnişe devam!” kararı çıktı.
— BİRTEK-SEN (@birlesiktekstil) December 14, 2023
Özak işçileri, bu kadar hukuksuz baskıdan, gazlı, tomalı, joplu müdahaleden ve toplu gözaltından sonra korkarız, dağılırız, çözülürüz sananlara bir kez daha… pic.twitter.com/TgsBq0MzVN