Mirdesi aşiretinden Esin ailesi akrabalarını ağırladı

Şanlıurfa’nın tanınan aşiretlerinden Mirdesi Aşiretine mensup Esin ailesi düzenlediği programda aşiret üyelerini ağırladı. Mirdesi aşiretinden Esin ailesi akrabalarını ağırladı

Şanlıurfa’nın tanınan aşiretlerinden Mirdesi Aşiretine mensup Esin ailesi düzenlediği programda aşiret üyelerini ağırladı. Çok sayıda katılımın olduğu aşiret buluşmasında konuşan İbrahim Esin, “Amacımız akrabalarımızın daha fazla dayanışmasıdır. Aşiretimize mensup akrabalarımızın birbirini daha yakından tanıması ve kaynaşması için bu programı düzenledik.” dedi.

Davete katılanlara teşekkür etti

Mirdesi aşiretinin köklü ve büyük bir aşiret olduğunu vurgulayan ev sahibi İbrahim Esin, “Biz Mirdesi aşireti olarak sık sık bir araya gelerek hasret gideriyoruz. Bu buluşmalar ailenin bir arada durması adına çok büyük önem arz ediyor. Bu yüzden bunu sık sık yapıyoruz. Dernek binamızda her Çarşamba günü de buluşuyoruz. Bu buluşmalar bağlarımızı pekiştiriyor. Davetimize katılan bütün akrabalarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Esin ailesine teşekkür etti

Çok sayıda katımın olduğu programda sohbet edip hasret gideren aşiret mensupları Esin ailesine yaptıkları programdan dolayı teşekkür etti. Burada kısa bir konuşma yaparak Esin ailesine teşekkür eden Doktor Adil PALA, “Akrabalarımızın bir araya gelmesi ve daha fazla dayanışması adına yapılan bu program için başta İbrahim Esin olmak üzere bütün Esin ailesine teşekkür ediyorum.” dedi.

Oldukça önemli ve değerlidir.

Mirdesi aşiretine mensup gazeteci yazar Hasan Ray ise, “Aile büyüklerimizin böyle programlar düzenlemesi oldukça önemli ve değerlidir. Bu sayede aile büyüklerimiz ile bir araya gelip hem tanışıyoruz hem de daha fazla kaynaşma fırsatı buluyoruz. Aile büyüklerimizden ailemizin tarihini öğrenme fırsatı yakalıyoruz. Bunlara katkıda bulunan bu programı düzenledikleri için Esin ailesine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.