İş insanı Emin Yetim, Şanlıurfa'da Mersavi aşiretine mensup gençlerle "Mersavi Gençlik Buluşması" adı altında bir araya geldi. Bir düğün salonunda düzenlenen buluşmada Mersaviler gövde gösterisi yaptı. Mekanın 3 bölümünden oluşan salonu, aşiret mensuplarıyla doldu taştı. Buluşmaya yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı belirtildi.
Burada konuşan Emin Yetim, “Eskiden bize el sallayarak Mersavi Aşiretinin 3 bin, 4 bin, 5 bin oyu var diyenler artık, Bizim 40 bin, 50 ve hatta bin 60 bin oyumuz var” dedi.
Salonda bulunanlara "Sizlerle gurur duyuyorum" diyen Yetim, "İş adamı Emin Yetim önderliğinde bir araya gelen ve Mersavi Gençlik buluşmasının asıl sebebi Mersavi gençliğinin birlikteliği alanında bugünkü toplantıyı yaptık. Gönül isterdi ki daha büyük bir salon olaydı ve 10 bin akrabamızı davet edeydik. Ama maalesef Urfa'nın en büyük salonu burası. Burada ancak bu kadar akrabamızı ağırlayabildik. Geldiğinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler aday olmadan önce bazı kişiler tarafından ellerini sallayarak dalga geçiyorlardı Mersavilerin 3-4 bin oyu var diye dalga geçenler, biz 40 bin, 50 bin, 60 biniz. Gençlik buluşmasında her bir aileden 10 tanesinden 2 tanesi gelebilmiş. Çünkü yerden dolayı. Aldığımız oylarda sonuçlarda bunu göstermiştir. Biz artık Urfa'da siyasi olarak belirleyici olan bir aileyiz" diye konuştu.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2024/01/65a11a6edcfa4.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2024/01/65a11a8097b2d.jpg)