Müzik, bilgisayar, dikiş, el sanatları atölyesi ve okuma salonuyla hizmet veren kültür merkezi, 3 bin 500 civarı nüfusa sahip kırsal Kısas Mahallesine renk kattı.
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatıyla mahalledeki eski hizmet binası geçtiğimiz aylarda kültür merkezine dönüştürülmüştü. Müzik sınıfı, bilgisayar kursu, dikiş ve el sanatları atölyesinin yanı sıra içerisinde okuma salonu da bulunan Kısas Kültür Merkezi, mahallenin kültürel faaliyet alanındaki ihtiyaçlarını karşılıyor.
Aşıklar diyarı olarak bilinen ve alevi vatandaşların yoğunlukta yaşadığı mahalleye kazandırılan kültür merkezi, bölge sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.
Yine mahalle muhtarlığı da kültür merkezinde hizmet veriyor.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/07/64a540f353d63.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/07/64a54107b3631.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/07/64a5411364582.jpg)