Kızılay, Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin seçim irtibat ofisinde gönüllü olan vatandaşlardan kan bağışı aldı.
Kızılay, Karaköprü Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Metin Baydilli’nin Diyarbakır yolu üzerindeki merkez seçim irtibat ofisinde kan bağışı kampanyası düzenledi. Gönüllüler, seçim ofisinde stant kuran Kızılay’a kan bağışı yaptı.
Amaçlarının insanları kan bağışına teşvik etmek olduğunu söyleyen Baydilli, “Kanın tek ham maddesi insanoğlunun kendisidir. Birçok insanımız acil ihtiyaç zamanında kan yetersizliğinden dolayı hayatını kaybediyor. Yani kan vermek bir insanın hayatını kurtarmak kadar önemlidir. Biz seçim ofisimizde bir kan bağışı kampanyası yaparak örnek olmak istedik. Böylece hem kan vermeye duyarlı olduğumuzu göstermeyi hem de insanlarımızı kan vermeye teşvik etmeyi amaçladık” diye konuştu.
Baydilli, Burada kampanyayı destekleyip kan veren misafirlerimize ve seçim ofisimizde stant kuran Kızılay ekibimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2024/03/65fed4bd0b135.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2024/03/65fed4cc7a25c.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2024/03/65fed4e2cb4aa.jpg)