Şanlıurfa'nın merkez ilçeleri Karaköprü ve Haliliye'de birer bina Umrecilerin test sonuçlarının pozitif çıkması sonrası karantinaya alındığı belirtildi. Yetililerin bina giriş çıkışlarını kapattığı ve sık sık dezenfekte çalışmaları yaptığı belirtildi.Şanlıurfa’da Karaköprü ve Haliliye ilçelerinde umreden gelen bir vatandaşın test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından bina karantina altına alındı.
Testleri pozitif çıkan vatandaşın ailesinde bulunan 3 kişinin daha koronavirüs olduğu iddia edilirken, binaya giriş çıkışların kapatıldığı öğrenildi.
Sağlık ekipleri tarafından karantinaya alınan her iki binada da geniş önlemler alındığı bildirildi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri rutin olarak bina sakinleri ve vakaları kontrol ederken, belediye ekipleri de hem bina içerisinde hem de bina dışında dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.
Evde Kal Mame Şanlıurfalı Nasıl Önlem Almalı?Şanlıurfa ekonomik olarak güçlü olmayan iller arasında yer alıyor, Hayatımızı idame ettirebilmek için çalışmamız gerektiğinin farkındayız, Giderleri minimize ederek evden mümkün olduğunda çıkmamamız gerekmektedir.
Testleri pozitif çıkan vatandaşın ailesinde bulunan 3 kişinin daha koronavirüs olduğu iddia edilirken, binaya giriş çıkışların kapatıldığı öğrenildi.
Sağlık ekipleri tarafından karantinaya alınan her iki binada da geniş önlemler alındığı bildirildi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri rutin olarak bina sakinleri ve vakaları kontrol ederken, belediye ekipleri de hem bina içerisinde hem de bina dışında dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.
![](https://www.urfanews.com/uploads/images/2020/03/image_750x_5e7dc4017609b.jpg)