TFF 2.Lig’e çıkma şansını bu sezon Play-Off karşılaşmaları sonucu kaybeden Karbel Karaköprü Belediyespor, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Önümüzdeki sezon için iddialı bir kadro kurmak isteyen kulüp forvet için tecrübeli bir isimle anlaştı. Geride kalan sezonda Karaman FK’de forma giyen 29 yaşındaki Umut Dilek ile anlaştı. Önümüzdeki sezon için anlaşmaya varılan Dilek, bedelsiz transfer edildi.
Hem şampiyon, hem gol kralı, hem de asist kralı
Geçtiğimiz sezon 3. Lig’den 2.Lig’e yükselen Karaman FK ile başarılı bir sezon geçiren Umut Dilek, takımın 13 gol ile en çok gol atan iki isminden biri olurken, 5 asistle de en çok asist yapan oyuncu oldu. Umut Dilek üç farklı kulvarda sezon boyunca takımına 15 gol ve 5 asistlik katkı sağladı.