Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde belediye başkanlığını Yeniden Refah adayı Nihat Çiftçi kazandı.Sandıkların yüzde 95,14’ünün açıldığı Karaköprü’de, kesin olmayan sonuçlara göre, Nihat Çiftçi 45 bin 250, AK Parti adayı Metin Baydilli 35 bin 624 oy aldı.Nihat Çiftçi kimdir?Nihat Çiftçi, 1975 yılında Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde doğdu.İlk ve ortaokulu Şanlıurfa'da, liseyi Ankara'da tamamlayan Çiftçi, 1993'te İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde üniversite eğitimine başladı. 1 yıl sonra Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesine geçiş yapan Çiftçi, 1998'de buradan mezun oldu.Kamuda çeşitli görevler alan Çiftçi, 2009'a kadar Şanlıurfa Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı.29 Mart 2009'dan itibaren yaklaşık 6,5 yıl Karaköprü Belediye Başkanlığı görevini yürüten Çiftçi, 6 Eylül 2015'te Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.İyi derecede Almanca bilen Çiftçi, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Siyaset
Yayınlanma: 31 Mart 2024 - 23:02
Karaköprü'de seçimi Nihat Çiftçi kazandı
Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, Yeniden Refah adayı Nihat Çiftçi kazandı.
Siyaset
31 Mart 2024 - 23:02
İlginizi Çekebilir