Karaköprü Belediyesinin KARAMEK (Karaköprü Mesleki Eğitim Kursları) kapsamında Atakent Mahallesinde açtığı kurs merkezinde kadınlara yönelik dikiş ve giyim eğitimi veriliyor. Kurslarda dikiş makinesi kullanımı, kumaş çeşitleri, kesim teknikleri ve giyim konularında eğitimler alan kadınlar kurslarda öğrendikleriyle kendi kıyafetlerini dikebiliyor. Ayrıca kadınlar ürettiği ürünleri satılarak aile bütçelerine de katkı sağlıyor.
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, özellikle ev hanımlarının sosyal yaşama katılımına önem verdiklerine değinerek açtıkları kurslarla birlikte kadınların boş zamanlarında hem mesleki eğitim almasının hem de sosyalleşmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Başkan Metin Baydilli, “Karaköprü’müzün her anlamda gelişimi için yeni projeler ve hizmetlere imza atarken sosyal belediyecilik faaliyetlerinden de geri durmuyoruz. Atakent Mahallemizde yaşayan ev hanımları için açtığımız kurs merkezimiz dikiş ve giyim konusunda mesleki eğitim almak isteyen hanımlardan yoğun ilgi görüyor. Zamanını böyle güzel faaliyetlerle değerlendirip kurslarımıza katılım gösteren tüm hanımlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.