Şanlıurfaspor Kulüp Başkanlığından istifa ederek siyasete atılan iş adamı Emin Yetim, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'ye katılmıştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından rozet takılarak siyasete atılan Yetim, İYİ Parti’nin Şanlıurfa’daki milletvekili adayları listesinde ilk sırada yer aldı.Yetim ve diğer milletvekili adayları, Ankara dönüşü Şanlıurfa GAP Havaalanında yüzlerce araçlık bir konvoy ile karşılandı. Ardından İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı önüne gelen adaylar, burada kendilerini bekleyen kalabalığa karşı birer konuşma yaptı.
İlk konuşmayı yapan İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Sadık Köroğlu, “Burada görmüş olduğunuz kalabalıktan da görüleceği üzere biz İYİ Parti ailesi olarak yekvücut olarak bu seçimlerde elimizden gelenin en iyisini Allah'ın izniyle sahada göstereceğiz. Bizim için partimizdeki sıralamanın hiçbir önemi yoktur. Diğer vekil adayı arkadaşlarımız da bunu teyit etmişlerdir. Bizim için on dört de birdir bir de birdir. En kısa sürede sahaya çıkıp elimizden gelenin en iyisini vekillerimizle beraber göstereceğiz” dedi.
İYİ Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Emin Yetim ise konuşmasında “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi tarafından belirlenen 14 arkadaşımızı sizleri hizmet için Şanlıurfa'ya gönderdi” diyerek şöyle devam etti: “Sizlere hizmet etmek için buradayız. Bütün yatırımlarını Şanlıurfa için yapan kardeşlerinizden biriyim. Ailem, akrabalarım, dostlarımız aday olan arkadaşlarımız ve teşkilatımızla birlikte sizin birer kardeşiniziz. Daima hizmetinizde olacağız.”
“Halkımız değişim istiyor”Bütün adayların telefonlarının açık olacağını söyleyen Yetim, şunları söyledi: “Halkımız değişim istiyor. Bizde elimizi tek değil, gövdemizi taşın altına koyarak değişim mücadelesinde varız dedik. Halkımıza güvenimiz çok. Bizi tanıyorsunuz. Sizden bize güvenmenizi ve bize yetki vermenizi bekliyorum. Sizin sayenizde varız diyoruz. Size güvenimiz çok çok yüksek. Halkımıza güvenimiz çok. Bizi tanıyorsunuz biliyorsunuz. Biz sizin içinizden çıkan 14 kardeşiniz olarak sizden bize güvenmenizi, bize yetki vermenizi ve bizim de sizi yukarıda Ankara'da çok iyi temsil edeceğimize biz inanıyoruz. Bundan dolayı sizden yetki istiyoruz ve Allah bizi mahcup etmesin.”
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/04/643433c571ca5.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/04/643433d14a68a.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/04/643433dba15d8.jpg)