Harran Üniversitesi'nde Mandıra Filozofu Esintisi

Mandıra Filozofu başrol oyuncusu Müfit Can Saçıntı, Harran Üniversitesi'nde ‘radyo tv yayıncılığı ve telif’ konulu panele katıldı.

Harran Üniversitesi'nde Mandıra Filozofu Esintisi

Mandıra Filozofu başrol oyuncusu Müfit Can Saçıntı, Harran Üniversitesi'nde ‘radyo tv yayıncılığı ve telif’ konulu panele katıldı.

‘Korsanla mücadele’ konulu panelin düzenlendiği Harran Üniversitesi'nde ayrıca Üniversiteler Arası İletişim Fikirleri Yarışması etkinliği kapsamında ‘radyo tv yayıncılığı ve telif’ konulu panel de düzenlendi.

Müfit Can Saçıntı kürsüde verdiği kouşmayla, Korsanla mücadele, radyo ve televizyon kültürü hakkında çeşitli konulara değindi.

Yaşamak Güzel Şey ve Mandıra Filozofu filmleri ile dikkat çeken Yönetmen, Oyuncu ve Senarist Müfit Can Saçıntı, sanatçıların telif hakları konusunda yaşadıkları sıkıntılardan da bahsederek bu konudaki yapılması gerekenlere değindi. Müfit Can, öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

 

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberlerimiz

 

Şanlıurfa Belediyesi'nin Kamu Harcamaları

2017 Yılında trambüs projesine 60 milyon lira hibe edildi. Şanlıurfa'nın ulaşım sorunu için gayet güzel bir proje olmasına rağmen seneler geçmesine rağmen hayata geçirilemedi. Mühendislik hatası olduğu söylendi, proje rafa kaldırıldı. 60 Milyon lira gitti, elde işlemeyen trambüs kaldı.


Burası Kahvehane Değil Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Şanlıurfa 800 Yataklı Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde temizlikçilerin bilgi işlem personellerinin çalıştığı masada oturarak kahvehane tadında sohbet edip manzara izlemesine vatandaşlardan tepki geldi,


Beyazgül ve Baydilli'nin Muhtarlık Ofisi Açılış Programı Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu

Şanlıurfalı vatandaşlar Büyükşehir ve Karaköprü belediye başkanlarının İşsizliğe son verecek fabrika açar gibi muhtarlık ofisi açmasını sosyal medyada eleştirdi, İşsizliğe son verildi gibi yorumlandı.


Viranşehir'de Çocuklar Böyle Bir Anaokulunda Eğitim Alıyorlar

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Yukarı Bakımlı İlkokulu Anasınıfında minik yavruların ne yeteri kadar oyuncağı var ne de kırtasiye malzemeleri, kısıtlı şartlarda eğitim gören minik yavrucaklar bir anasınıfı değil de sanki boş bir odada eğitim görüyorlar.


Şanlıurfa Valiliğinden 15 Gün Boyunca Yasak Geldi

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada uygun görülen veya izin verilenler dışında 15 gün boyunca ; açık alanlarda, oturma eylemleri , etkinlikler ve yürüyüşler yasaklandı. Valiliğin adını kullanarak istismar etmeye çalışmaları üzerine yasak yapma gereği duyulmuştur denildi.