Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz talep etti, ilçeye meslek yüksek okulu açılacak.
Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Harran Kaymakamı İbrahim Gültekin, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Abdulcenap Cevheri ve Harran Kazı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Önal, ilçeye yapılacak meslek yüksek okulu için alan incelemesinde bulundu.
İlçeye meslek yüksek okulu kazandırılması için belediye olarak her türlü destek ve yardımı sağlayacaklarını belirten Özyavuz, “Bina tahsisi, bakım, onarım ve eğitime hazır gelebilmesi için gereken tüm fiziki şartların iyileştirilmesi hususunda elimizi taşın eline koyduk. Harran ilçemizde bulunan ve Dünyanın ilk üniversitesi kabul edilen Harran üniversitesine bağlı Meslek Yüksek Okulumuzu, Cenab-ı Allah'ın izniyle 2024-2025 eğitim öğretim sezonuna yetiştirmek için Rektörümüz Mehmet Tahir Güllüoğlu hocamızla istişarelerimizi yaptık. Harran ilçemize, ilçe gençliğine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/11/655e63f279c84.jpg)
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/11/655e6401cd9ab.jpg)