Şanlıurfa eski sanayi sitesi, Bamyasuyu Mahallesi, İmam Keskin, Yenice ve farklı mahallelerde bulunan esnafın taşınmak için hazırlık yaptığı Uğurlu Sanayi Sitesi’ndeki asfaltlama çalışmaları törenle başlatıldı.Törene Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Şanlıurfa Zirai Aletler ve Motorlu Vasıtalar Tamircileri Esnaf Odası Başkanı Halil Polat, Uğurlu Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Şükrü Korkmaz, Eyyübiye Belediyesi meclis üyeleri ve sanayi esnafının katıldı.Burada esnafla bir araya gelen Kuş ve beraberindekiler, taşınma öncesi sitenin ihtiyaçlarını konuştular.Eylül ayında açılacakBüyük çoğunluğu Eyyübiye ilçe sınırlarında bulunan sanayi esnafının site talepleri olduğunu belirten Kuş, burada yaptığı konuşmada, “On yılı aşkın bir zamandır atıl duran bir milli servetimiz vardı, tabi ki bu içimizi yakıyordu. Seçildiğimiz gün itibariyle, Eyyübiye’ye yeni bir sanayi sitesi kuracağımız sözünü verdik. Elhamdülillah bugün de o vaadin gerçekleşmesinden dolayı duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyoruz” dedi.Bir haftada tamamlanacakHarran Ovası ve bölge çiftçi başta olmak üzere il genelinin büyük bir ihtiyacını giderecek olan Uğurlu Sanayi Sitesi’ndeki asfaltlama çalışmalarının bir hafta içerisinde tamamlanacağı belirtilirken, sitenin peyzaj, ağaçlandırma ve esnafın ihtiyaç duyduğu hizmetler de yine Eyyübiye Belediyesi tarafından sağlanacak. Esnafın buraya taşınmasıyla birlikte, hem şehir içerisindeki trafik yükü azalacak hem de vatandaşlar işlerini tek noktada çözme imkânına kavuşmuş olacak.
Haberler
Yayınlanma: 25 Ağustos 2023 - 14:15
Eyyübiye'de 13 yıllık hasret bitiyor
Şanlıurfa Eyyübiye’de yaklaşık 13 yıldır atıl bir vaziyette bekleyen Uğurlu Sanayi Sitesinde asfalt çalışmaları başladı. Yaklaşık 500 işyerinin bulunduğu sitedeki esnaf, yıllar sonra yeni işyerlerine kavuşmanın heyecanını yaşıyor.
Haberler
25 Ağustos 2023 - 14:15