Özak Tekstil'de işçilerin eylemi sürüyor. Bu sabah Organize Sanayi Bölgesindeki (OSB) Özak Tekstil önüne gitmek için toplanan işçilere izin verilmedi. OSB önünde bekleyen işçilere Diyarbakır Emek ve Demokrasi Güçleri temsilcilerinden destek ziyareti geldi.
BİRTEK-SEN Genel Başkanı Mehmet Türkmen, "Özak işçileri ilk günden beri yalnız değildi. Türkiye'nin her yerinde günlerdir Özak işçileriyle dayanışma eylemleri yapılıyor. Sadece dün 12 kentte binlerce kişi sokaklara çıktı. Bugün yine Türkiye'nin pek çok yerinden sendikalar, emek ve demokrasi güçleri Özak işçileriyle dayanışma eylemleri yapacak. Aynı zamanda fiziken de yanımızda olmak için bizi ziyaret eden dostlarımız var. Bugün Diyarbakır'dan emek ve demokrasi güçleri temsilcileri aramızda. Kendilerine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
![](https://www.urfanews.com/images/files/2023/12/657c20642ad03.jpg)