Erbakan'ın Ekonomi Danışmanından Hükumete Sert Tepki; Aptal mısınız?

54. Hükumetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Ekonomi danışmanı Prof. Dr. Osman Altuğ, katıldığı bir televizyon programında hükumetin ekonomi politikalarına ateş püskürdü. Altuğ, Konuşmasında “Konut kredileri yerine fabrika kredileri niye vermedin? Bu kadar insan aptal olamaz.” sözleri ile AKP hükumetlerinin ekonomi politikalarını eleştirdi.

Erbakan'ın Ekonomi Danışmanından Hükumete Sert Tepki; Aptal mısınız?
Erbakan'ın Ekonomi Danışmanından Hükumete Sert Tepki; Aptal mısınız?

54. Hükumetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Ekonomi danışmanı Prof. Dr. Osman Altuğ, katıldığı bir televizyon programında hükumetin ekonomi politikalarına ateş püskürdü.  

Altuğ, Konuşmasında “Konut kredileri yerine fabrika kredileri niye vermedin? Bu kadar insan aptal olamaz.” sözleri ile AKP hükumetlerinin ekonomi politikalarını eleştirdi.

Başbakanlık Eski Danışmanı Prof. Dr. Osman Altuğ  Türkiye’de kredi yapılanmasının çarpıklığından bahsederken bir hayli sinirlendi. “Osman Altuğ tüketici kredileri, otomobil kredileri, konut kredileri yerine fabrika kredileri niye vermedin? Bu kadar insan aptal olamaz.” dedi.

TV 5’te yayınlanan “Öyle mi Gerçekten” programında Türkiye ekonomisini yorumlayan Prof. Dr. Osman Altuğ Türkiye’nin asıl ihtiyacının konut değil fabrika olduğunu söylediği konuşmasında ekonomi yönetimine sert sözlerle yüklemdi. Altuğ programda şunları söyledi.

Konut Yerine Fabrika Yaptın mı? Arkadaş

İhtiyacın üstünde konut yaparsan konut stoku artar. Bu tip konut sektörü Türkiye’nin başına beladır.  Ondan sonra onlarda elinde patar. Konut yerinde fabrika yaptın mı arkadaş? Tüketici kredileri, Otomobil kredileri, Konut kredileri yerine fabrika kredileri niye vermedin? Sen kimsin kimi yönetiyorsun? Biri sorar. Ben soruyorum. Kimsin sen? Dost musun düşman mısın? Bu kadar insan aptal olamaz. Tüketici kredileri coştu. İhtiyaç kredileri coştu. Konut kredileri coştu. Otomobil kredileri coştu. Kim coşturdu bunları? Niye coşturdu? Türkiye bu kadar zengin bir ülke değil. Bu kadar kaynakları israf etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Kendilerinde bu hakları görenlerin iki yakası bir araya gelmez. Bundan zarar gören işsizin, memur emeklisinin elleri hep bunların yakasındadır. Benim de ellerim hep bunların yakasındadır. Bu uyarıları hep yaptım.