Emine Bulut Cinayetini Videoya Alıp Sosyal Medya'da Paylaşana Gözaltı Kararı

Emine Bulut eski eşi tarafından , 10 yaşındaki kız çocuğunun önünde öldürülmüştü.Olayın ardından "ölmek istemiyorum" , "anne ölme" diyaloglarının yaşandığı görüntüleri çeken kişiye olay anında paylaşılması üzerine çalışma başlatıldı. Kısa sürede görüntüleri çeken kişinin kimliği B.Y. (19) olarak tespit edildi.Gözaltına alınan B.Y'nin ifadesinde, videoyu sadece arkadaşı M.A. (22) ile paylaştığını belirttiği

Emine Bulut Cinayetini Videoya Alıp Sosyal Medya'da Paylaşana Gözaltı Kararı

Emine Bulut eski eşi tarafından , 10 yaşındaki kız çocuğunun önünde öldürülmüştü.Olayın ardından "ölmek istemiyorum" , "anne ölme" diyaloglarının yaşandığı görüntüleri çeken kişiye olay anında  paylaşılması üzerine çalışma başlatıldı. Kısa sürede görüntüleri çeken kişinin kimliği B.Y. (19) olarak tespit edildi.Gözaltına alınan B.Y'nin ifadesinde, videoyu sadece arkadaşı M.A. (22) ile paylaştığını belirtti.

Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü birimleri eski kocası tarafından öldürülen 38 yaşındaki Bulut'a ait olay esnasında çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, kısa sürede videoyu çeken kişinin B.Y. (19) olduğunu tespit etti.

Gözaltına alınan B.Y'nin ifadesinde, videoyu sadece arkadaşı M.A. (22) ile paylaştığını belirttiği, M.A'nın da videoyu izledikten hemen sonra ise sildiğini söylediği öğrenildi.

B.Y. ve M.A. hakkında, "soruşturma ve kovuşturma işlemleri sırasındaki ses ve görüntüleri yetkisiz kayda alma veya nakletme" suçundan cezai işlem yapıldı.

Gözaltındaki B.Y'nin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri devam ediyor.

F.V. (43), 18 Ağustos Pazar günü Menderes Caddesi'ndeki bir lokantada eski eşi Emine Bulut'u 10 yaşındaki kız çocuğunun gözleri önünde boğazından bıçaklamıştı. Emine Bulut, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamış, kaçan F.V. ise Bahşılı ilçesi girişinde polis ekiplerince yakalanmıştı.

Sosyal medya ve medya kuruluşlarında yayımlanan olay anına ilişkin şiddet içerikli görüntülere Kırıkkale Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişimin ve yayımlanmasının kısıtlanması kararı alınmıştı