Ekinci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için bir mesaj yayınladı. “15 Temmuz gecesi hain darbe kalkışmasını yaşadığımız gün ilçemiz ve ülkemiz insanı kadınıyla erkeği ile kahramanlık destanı yazdı” diyen Ekinci’nin mesajı şöyle:“15 Temmuz kısacası bizlere şunu göstermiştir, Vatanımıza kasteden kim olursa olsun milletimiz her zaman karşısında duracaktır. Söz konusu vatan olunca gerisinin teferruat olduğunu 15 Temmuz gecesi bir kez daha tüm dünyaya gösteren aziz milletimiz, o gece yazdığı destanla kirli hesapları bozdu. Milli iradeyi hiçe sayan FETÖ’cü terör örgütü mensubu gafiller, büyük Türk milletin Cesaretini, Vatanseverliğini, Bağımsızlık aşkını, Bayrak ve Ezan sevdasını hesaba katmamış ve hak ettikleri cevabı almışlardı. Bu yüce millet bir kez daha hep birlikte ortaya koyduğu Çanakkale Ruhuyla hainlere karşı bir direniş ve diriliş öyküsü yazmıştı.15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti’ne kast eden alçakların hain planına karşı koyarak Milleti, Vatanı, Bayrağı uğruna canını veren şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Kahraman gazilerimize rabbimden sağlık ve afiyet diliyorum. Ayrıca o gece darbecilere direnmek için sokaklara, meydanlara, saldırganların yöneldiği her yere akın akın koşan milletimizin mücadeleleri önünde saygıyla eğiliyor, her bir ferdine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Yapılan bu ihaneti asla unutmayalım ve unutturmayalım. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7. yıldönümü dolayısıyla Viranşehir Hükümet Konağı tören alanında yarın akşam (cumartesi) düzenleyeceğimiz demokrasi nöbetine davet ediyorum."
Haberler
Yayınlanma: 14 Temmuz 2023 - 13:51
Ekinci'den 15 Temmuz mesajı
Şanlıurfa Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik mesajında “Hain darbe kalkışmasını yaşadığımız gün milletimiz hainlere karşı büyük kahramanlık destanı yazdı” dedi.
Haberler
14 Temmuz 2023 - 13:51