Diyarbakır Yolunu Kullananlar Bu Bölgede Geçerken Dikkat

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesinde yapılan inşaat kazısı sonrası gerekli tedbirler alınamadığı için, sokak aydınlatma direği devrildi, Göçük sonrası kanalizasyon boruları gün yüzüne çıktı

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesinde yapılan inşaat kazısı sonrası gerekli tedbirler alınamadığı için, sokak aydınlatma direği devrildi, Göçük sonrası kanalizasyon boruları gün yüzüne çıktı

Karaköprü'nün Şenevler mahallesinde yaklaşık 4 ay önce boş bir arsada kazı çalışmaları başladı. 

Bir binanın temeli kazıldığı yapılan çalışmalarda kazı çalışmaları yaklaşık bir buçuk ay devam ettikten sonra kazılan alan kaderine terk edildi.

Şanlıurfa Karaköprü Şenevler Mahallesi Yol Kayması

Yaklaşık 5 metre kazılan temel, etrafında güvenlik tedbirleri alınmaması ve geçtiğimiz günlerde bir günde metrekareye 90.5 kilo yağışın düştüğü yağmurlarla birlikte söz konu temelde göçükler meydana geldi. 

Kazı alanının hemen yanı başında geçen yola kadar olan kısımda meydana gelen göçüklerin yolda çatlaklar oluşturduğu ve yine yolun kenarından geçen kanalizasyon borusunun ortaya çıktığı görülen kazıda ayrıca yer altında bulunan elektrik kablılarının da ortaya çıkması ile birlikte ciddi bir tehlike ortaya çıkmış oldu. 

 

Şanlıurfa Karaköprü Şenevler Mahallesi Yol Kayması

Yol kenarında bulunan aydınlatma direklerinin devrildiği ve elektrik kablılarının ortaya saçıldığı kazı alanının hergün on binlerce aracın kullandığı Şanlıurfa-Diyarbakır yoluna bitişik olması söz konusu yolun da tehdit altında olduğunu gösteriyor. 

Kazı alanı ve çevresini saran güvenlik çitlerinin bir kısmının göçük nedeni ile devrilmesi çocuklar ve yayalar için ciddi bir tehdit olmakla birlikte yaklaşık iki aydan bu yana hiç bir çalışmanın yapılmadığı alanda yağmur sularından dolayı yer yer göçüklerin meydana gelmesi mahalle sakinlerini endişeye sevk ediyor. 

Şanlıurfa Karaköprü Şenevler Mahallesi Yol Kayması

Konu ile alakalı Karaköprü Belediyesi nezdinde herhangi bir girişimin olmaması, kazı alanının en azından etrafında bir beton duvar yada benzeri bir güvenlik tedbirinin alınmaması tedirginlik oluştururken kazı alanının etrafında bulunan yerleşim yerlerinde ikamet eden vatandaşlar duruma tepki gösterdi. 

Göçüğün meydana geldiği kazı alanının yakınında bulunan vatandaşlar "Bu temele neren bakarsanız iki aydan bu yana tek bir çivi bile çakılmadı, burada bir çalışma yapılacaksa yapılsın yapılmayacaksa ya ciddi bir tedbir alınarak gerekli güvenlik tedbirleri alınsın yada temel tekrar doldurulsun burada illa bir göçük meydana gelip birilerinin canı yansın ondan sonra mı tedbir alınacak. Yazık ya bu kadar sahipsiz bir memleket olmaz belediyenin fen işleri denetimcileri ne iş yapar ilgili kurumların yetkilileri neden burayı görmez bir an önce bu kazı alanına bir çözüm üretilsin yoksa istenmeyen bir kaza meydana gelip birilerinin canı yandıktan sonra hiç bir anlamı olmaz yapılacak işlerin!" Diyerek tepkilerini dile getirdiler.


İlginizi Çekebilecek Diğer Şanlıurfa Haberleri


Şanlıurfa'da Aşırı Yağışlar Okulun Bahçe Duvarını Yıktı►

Şanlıurfa'da iki gece bir gün aralıksız yağan yağmur nedeni ile merkez ilçe Haliliye'de bulunan bir okulun bahçe duvarı devrilerek yıkıldı. Olayın gecenin geç saatlerinde yaşanması olası bir facianın önüne geçerken yıkılan duvardan yola savrulan taş ve molozlar nedeni ile Açıksu Caddesinde uzun süre trafik aksadı


Urfa Kırsalına Düşen İlk Kar Ulaşımı Olumsuz Etkiledi►

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi yakınlarında bulunan kırsal kesimde gece saatlerinde bastıran kar yağışı yollarda tedbirsiz araçların mahsur kalması ve zor durumda kalmasına yol açtı. Şanlıurfalı kara pek alışkın olmadığından dolayı mevsimin ilk karında zor anlar yaşandı.


Yağmur, Metropol İlçe Karaköprü'nün Altyapısını Çökertti►

Şanlıurfa'nın en gelişmiş ilçesi olarak gösterilen Karaköprü'de çok da yoğun olmayan bir yağmur ile birlikte sokaklar ve caddeler su ve çamur birikintileri ile yaşamı olumsuz etkiledi. Tıkalı olan rogarlardan fışkıran yağmur suları çevre sakinlerini rahatsız etti.


Hilvanlı Vatandaşların Çukurlarla İmtihanı►

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesi her dönem farklı bir sorun ile gündeme geliyor, Elektrik Altyapı ve içme suyu sıkıntıları ile gündem olan ilçede bu defa şehir içi yollarda oluşan derin çukurlar, yağmurun yağması ile birlikte her biri bir tuzağa dönüşen hem araçları hemde yayaları ciddi şekilde rahatsız eden cadde ve sokaklar adeta köstebek yuvası.