DEDAŞ elemanları prim için vatandaşı hırsız yerine koyuyor

Şanlıurfa’da geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen Japon Pasajı Dernek Başkanı Mehmet Toprak, Eyyübiye’de DEDAŞ elemanlarını darp eden vatandaşlara sahip çıkarak DEDAŞ’a ateş püskürdü.

Boşuna mı saldırdılar?


DEDAŞ ekiplerinin vatandaşlardan boşuna dayak yemediğini söyleyen Mehmet Toprak, “Bugün hangi haber sitesini açtıysak ‘Şanlıurfalılar DEDAŞ ekipleri darp etti ‘ diye haberler gördük. ancak hiçbir haber ajansı ve hiç bir haber sitesi ‘bu vatandaşlar durup dururken mi DEDAŞ ekiplerine saldırdı’ diye sormadı.” diyerek vatandaşa sahip çıktı.


DEDAŞ beni de defalarca mağdur etti


“Kendisinin de daha önce defalarca DEDAŞ tarafından mağdur edildiğini iddia eden Toprak Ben Köylükentte oturan bir vatandaşım hangi binanın önüne bakarsanız bütün elektrik panoları paramparça bir şekilde duruyor. DEDAŞ ekipleri gelip kaçak elektrik var mı diye kontrol ediyor. Daha sonra o panoları olduğu gibi paramparça bir şekilde bırakıp gidiyor. Bu olaya imza atan ekip gidiyor 15 gün sonra başka bir ekip geliyor ve elektrik sayaçlarındaki mühürlerin kırık olduğunu bahane edip vatandaşa ceza yazıyor.” Dedi


Bizzat ben kendim yaşadım


Bunu ben bizzat kendim yaşadım. Kanunlarımızda vatandaşın elektriğini kesmek diye bir olay olmamasına rağmen DEDAŞ, elektrik kesiyor daha sonra tekrar açma parası adı altında vatandaştan 50 lira para alıyor.” Diyen Toprak, “Elektrik ya kesmeyeceksin yalak vatandaştan icra yoluyla tahsil edeceksin bizim bildiğimiz kanun bu. Bugün DEDAŞ ekipleri vatandaşlardan boşu boşuna dayak yemiyor” diye konuştu.


Prim için kaçak muamelesi yapılıyor


“20 30 TL'lik elektrik harcama mızın fatura bedeli 100-150 lira geliyor.” Diye iddialarda bulunan Mehmet Toprak, “DEDAŞ'a bağlı bu ekipler bütün bunları DEDAŞ'tan prim almak için yapıyor. Bu adamlar 8 TL 15 TL gibi cüzi rakamlarla Kaçak muamelesi yaparak devletten her Kaçak işlem başına 180 TL para alıyorlar.” Gibi büyük iddialarda bulunuyor.


İlginizi Çekecek Diğer DEDAŞ Haberleri


 

Ceza Kesen Kaçak Elektrik Ekibine Taşlı Sopalı Saldırı►


Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde kaçak elektrik ekibine saldırı düzenlendi. DEDAŞ'ın iddiasına göre elektrik kablolarını yer altına alırken bir grup mahalleli taş ve sopalarla ekibe saldırdı. Ancak mahalleli olayın farklı olduğunu ve kaçak elektrik ekibinin keyfi cezaları yüzünden kavga çıktığını iddia etti.


Şanlıurfalı Çiftçiye Yatırılan Hibeye DEDAŞ El Koydu ►


Devlet Modern Tarımı Desteklemek İçin Hibe Açıyor, ve Şanlıurfalı Çiftçi bu desteği alabilmek için projesini hazırlayıp borçlanarak masrafını ediyor, Devlet hibeyi çiftçiye yatırır yatırmaz DEDAŞ paraya el koyuyor.