Danışıklı Oturma Eylemleri ...

Tarafsız medya diye bir şey varmış , her zaman doğruları anlatır , iyisiyle kötüsüyle eleştirirmiş herkesi ... İnanması zor biraz ,çok fazla karıştırmadan HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemlerinden bahsedeceğim.

Danışıklı Oturma Eylemleri ...

Diyarbakır HDP İl Binası önünde oturma eylemi yapan annelerin sayısı bir hayli artıyor. Hacire anneler , hatice anneler sayısı 40'ı bile aşıyor 

-Peki sorulduğunda oğlunu en son ne zaman gördün ?

- "En son HDP İl Binasının önüne doğru gidiyordu diyorlar".

E O zaman HDP İl Binaları önü mütemadiyen polis tarafından kamera ile kontrol edilmiyor mu ? Nasıl giriş yapmışlar bu gençler , uçaktan atlayıp bacadan mı girmişler yoksa tünel kazıp binanın altından mı girmişler ? 

Yada çaktırmadan girmişlerdir. Peki bundan HDP niye sorumlu tutuluyor ? 

Amma velakin AKP İl Binalarının önünde oğulları askeri okullardan atılan annelerin oturma eylemlerine  ne oldu ?   

İstanbul AKP İl Binasının önünde oturma eylemi yapan kadınlar kısa sürede oradan uzaklaştırıldı , yakın bir yere dahi oturmalarına izin verilmedi.

Diyarbakırda oturma eylemi yapan kadını tüm kanallardan 7/24 izlerken bu çaresiz annelerin sesini dahi duyamadık, susturdular ...

AKP Diyarbakır İl Başkanlığında ise eylem yapmaya kalkışan annelerin eylemi ne kadar sürdü ? 

Sadece Yarım Saat , bence bu bile gayet iyi bir tahammül, bunu hangi kanallar verdi , gene hiç kimse.

Yandaş olmak her zaman kolay gelmiştir bazılarına, terazi gibi hangi taraf ağır basarsa onların tarafında dururlar. Ama aslında kim iktidar olursa olsun bu yandaş medya gitmeli baştan reform yapılmalı medya kuruluşlarında, yarın bir gün kim gelirse iktidara bu sefer onların tarafını tutacaklar gene tiyatro aynı olacak. Medya tarafsız , yanlışı her daim muhalefet olması lazım.

Medyanın ve ilgili kişilerin yaptığı açıkca bir İRADE ile karalama eylemleridir. Ankara ve İstanbul'u CHP ile koalisyon olarak kaybettirmenin elbette bir hesabı olacaktı. 

Çok geçmeden Mardin , Van , Diyarbakır'a kayyım atamaları yapıldı , 

Ve yine yine devam ederek Erzurum Karayazı'ya atandı , artık alışmıştık zaten kayyım atamalarına Diyarbakır Kulp Belediyesine de bir kayyım atandı tam on numara oldu. 
Anlatmaya kalksak Demokratik Hukuk Devleti Türkiye'sini anlat anlat bitmez , o yüzden kısa bitirmek de fayda var.