Bittürk Kripto Para Borsası Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Türkiye'de Kriipto para borsası olan Bittürk 2017 yılınınEkim ayında faaliyete girdi bu yazımızda Bu borsa hakkında bilinmesi gereken hemen herşeyi sizinle paylaşacağız haydi başlayalım. Türkiye'de Kriipto para borsası olan Bittürk 2017 yılının Ekim ayında faaliyete girdi bu yazımızda Bu borsa hakkında bilinmesi gereken hemen herşeyi sizinle paylaşacağız haydi başlayalım. Bittürk Kripto Para Borsasını 8 Alt Başlıkta İnceleyeceğiz

1. Bittürk'e Nasıl Kayıt Olunur?

Bittürk'e Nasıl Kayıt Olunur?
Bittürk üye ol

Bittürk'e üye olmak için bittürk.com adresine giriyoruz. AnaSayfa kısmında Ücretsiz Hesap Oluştur kısmına gelip Adımızı ve Soyadımızı,E Mail Adresimizi girip daha sonrasında kullanacağimız şifremizi belirliyoruz daha sonra ''Hesap Oluştur'' butonuna tıklıyoruz ve mail adresimize gelen onayı kabul edip hesabımızı oluşturuyoruz. 


Giriş yaptıktan sonra güvenlik aktivasyon sayfası açılıyor.Burada Email Şifre,Google Authenticator,SMS Şifre,seçenekleri bulunuyor.Buradan bu seçeneklerden birisini seçip hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz veya istemiyorum devam et seçeneğini seçip işleminize devam edebilirsiniz.

2. Bittürk Hesap Onayı Nasıl Yapılır?

Bittürk kripto borsasında hesap onayı çok hızlı.Gerekli belgeleri ve bilgileri girdikten sonra 1 saat içinde hesabınız onaylanır.

Hesap Onayı İçin 3 Aşama:

1- Ad,Soyad ve Mail adresinizi girin

2- Telefon numarasını ve kimlik bilgilerinizi yazarak tamamlayın.NOT:2.Aşamayı tamamlayan kişiler günlük 750 Tl,aylık 5,000 Tl'ye kadar türk lirası yatırım çekebilir.

3- Kimlik bilgilerinizi doğrulamak adına kimliğin ön ve arka yüzünü göndererek ve selfie fotoğrafı ile 3.aşamayıda tamamlayabilirsiniz.

3. Bittürk Para Yatırma ve Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bittürk Para Yatırma ve Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?
Bittürk hesap onaylatma

Bittürk'e 7/24 Türk lirası veya kripto para yatırabilirsiniz.Yatırma ve Çekme işlemi için Bittürk'e giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımdaki ''Cüzdanlarım'' bölümüne tıklıyoruz.
Açılan pencerede Türk lirası yatırmak ya da çekmek için hesaplarına HAVALE,EFT ya da PAPARA seçeneklerini 7/24 kullanabilirsiniz.Para yatırma ya da çekme işlemi yapmak için istediğiniz kripto paranın altında bulunan ''Yatır,Çek'' bölümlerini seçerek cüzdanınızdan 7/24 kripto para yatırma veya çekme işlemi yapabilirsiniz.

4. Bittürk Alış-Satış İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bittürk Alış-Satış İşlemleri Nasıl Yapılır?
Bittürk alım satım

Bittürk'te işlem yapmak çok basittir.Bittürk'e giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan ''Alım-Satım''seçeneğini seçiyoruz.Açılan pencere üzerinde BTC,ETH,LTCX,XRP,DASH,XMR,NEO ve Gas Kripto paralarını TRY ile alıp satabilirsiniz. İşlem yapacağınız kripto para tıklayıp ''Al-Sat'' bölümünden ister Alış isterseniz Satış emri verebilirsiniz.

''Açık Emirleriniz'' bölümünde aktif daha gerçekleşmemiş emirleri görebilirsiniz.''30 Günlük'' ve''Toplam Hacim'' bölümünden aylık ve tüm işlemlerinizin hacmine bakabilirsiniz. ''Bloke Bitcoin'' ve ''Bloke'' bölümlerinden aktif emirlerinizde kaç Bitcoin ve Türk lirası olduğunu görebilirsiniz. 

5. Bittürk Komisyon Oranları ve Aylık Abonelik Nedir?

Bittürk Komisyon Oranları ve Aylık Abonelik Nedir?

Bittürk'de komisyon oranları,işlem yaptığınız kripto paradaki hacminize göre değişiklik gösterir.Piyasa yapıcı % 0.10 ve piyasa alıcı % 0.15'den başlayarak aylık hacminize oran ile piyasa yapıcı için % 0.01 piyasa alıcı için % 0.05'e kadar düşmektedir. Kripto Paralarda fazla işlem yaptığınız düşünüyorsanız Bittürk para borsasının aylık abonesi olarak 1 ay boyunca 0 komisyon ile işlem yapabilirsiniz.

6. Bittürk Para Yatırma ve Çekme Ücretleri Nedir?

Bittürk para borsasında para yatırma ve çekme işlemleri tamamen ücretsizdir.TRY yatırma işlemlerinde havale ve eft işlemi ile TRY yatırmak da ücretsizdir.PAPARA ile TRY yatırma işlemlerinde işlem ücreti %2 KDV olarak sabitlenmiştir.

7. Bittürk Referans Sistemi Nedir?

Bittürk para borsası referans sistemine de sahip,Referans sistemi sadece 1.Derinlikten %60 olarak sabitlenmiştir.Bu sayede referans ile kayıt olan arkadaşlarınız Bittürk'e üye olup alım satım yapmaya başladıktan sonra ödediği komisyonun %60'ı size gelir.

8. Bittürk Avantajları Neler?

Hızlı ve Basit şekilde kayıt oluşturma
Kolay ve Hızlı KYC Doğrulama (1 saat içinde hesabınız onaylanır)
Sade ve Basit Arayüz
Hızlı ve 7/24 Destek Ekibi
BTC,ETH,LTC,XRP,XMR,DASH,NEO ile kripto çeşitliliği sunması
Düşük komisyon oranları
Referans sistemi
7/24 Para Çekme