Şanlıurfa'da bir usulsüz oy kullanma iddiası da, Akçakale'den geldi. İddiaya göre, kırsal Büyüktokaş Mahallesinde usulsüz oy kullanılmak istendi, itiraz eden kadın avukat H.A. darp edildi. Avukatın parti adına görevli olduğu öğrenildi.Şanlıurfa Barosundan yapılan açıklamada, "Akçakale ilçesi Büyüktokaç köyünde usulsüz oy kullanma işlemlerine itiraz eden kadın meslektaşımız darp edilmiştir. Yaşanan olay hassasiyetle tarafımızca takip edilmektedir" denildi.Barodan yapılan ikinci açıklamada ise kent genelindeki sandıklarda gözlemci olarak görevli avukatlara yönelik saldırılar gerçekleştirildiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi:"Şanlıurfa il genelinde seçim güvenliğini sağlamak adına gözlemci olarak görevli avukatlarımıza yönelik ciddi saldırı ve hakaretler gerçekleştirilmektedir. Kolluk görevlilerini meslektaşlarımızın can güvenliğini sağlaması için göreve çağırıyoruz. Adil bir seçim için Şanlıurfa Barosu gönüllü avukatları olarak seçim bölgelerini terk etmeyeceğiz."
Güncel
Yayınlanma: 31 Mart 2024 - 11:27
Barodan açıklama: Akçakale'de kadın avukat darp edildi
Şanlıurfa Akçakale'de bir kadın avukatın usulsüz oy kullanma işlemine itiraz ettiği için darp edildiği belirtildi. Barodan yapılan açıklamada, kent genelindeki gözlemci avukatların saldırı ve hakaretlere maruz kaldıkları duyuruldu.
Güncel
31 Mart 2024 - 11:27