Ali Aktaş; Yeni Kurulacak Parti Saadet Partisinin Büyüme Alanlarına Doğrudan Etki Edecek

Saadet Partisi Antalya il Başkan Yardımcı Ali Aktaş, sosyal medya hesabından Ali Babacan ve Abdullah Gül öncülüğünde kurulacağı konuşulan yeni parti hakkında görüşlerini dile getirdi. Aktaş yeni kurulacak partinin kendilerini de ciddi oranda etkileyeceğini ve son dönemlerde partilerinden istediği performansı alamayan seçmenin Saadet Partisine geçmesinin önünün kesileceğini belirtti.

Ali Aktaş; Yeni Kurulacak Parti Saadet Partisinin Büyüme Alanlarına Doğrudan Etki Edecek
Saadet Partisi Antalya il Başkan Yardımcı, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Aktaş

Saadet Partisi Antalya il Başkan Yardımcı Ali Aktaş, sosyal medya hesabından Ali Babacan ve Abdullah Gül öncülüğünde kurulacağı konuşulan yeni parti hakkında görüşlerini dile getirdi. 
Aktaş yeni kurulacak partinin kendilerini de ciddi oranda etkileyeceğini ve son dönemlerde partilerinden istediği performansı alamayan seçmenin Saadet Partisine geçmesinin önünün kesileceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Akparti'den istifa ederek bütün bağlarını koparan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kurmayı planladıkları parti olacağı söylenen isminin de Huzur Partisi olacağı söylentile arasında olan parti hakkında görüşlerini dile getiren Ali Aktaş, bu hamle ile Milli Görüş'ü kendine yakın gören seçmenin önünün kesilmesi manası taşıdığını belirtti.

Aktaş, Sosyal Medyada Görüşlerini Şöyle Dile Getirdi

Bize Karşı Blokaj Oluşturuluyor

Yeni kurulacak partilerin SAADET Partisi’nin büyüme alanlarına doğrudan etki edeceğini düşünüyorum. AK Parti seçmeni kendi partisi ve yeni partiler arasında tercih gerilimi içinde kalacak. Süreç SAADET’i etkisiz bırakma biçiminde şekilleniyor. Bize karşı dolaylı blokaj oluşuyor.

Mevcut seçmen tablosu içerisinde seçmelerin kendi partileri haricinde ikinci tercihleri siyasi partilerin gelecekteki gelişme trendleri için doğrudan etkili. Yeni kurulacak siyasi partiler evvela mevcut partisi haricinde ikinci tercihine yönelebilecek olanları etkileyecektir.

 

Temel Karamollaoğlu, Seçmenlerin Kendi Partileri Haricindeki Alternaf oldu

SAADET Partisi, Temel beyle beraber son 3 yılda seçmenin kendi partisi haricindeki ikinci ve üçüncü tercihleri bakımından önemli bir yükseliş gerçekleştirdi. İktidarın tıkanması ve muhalefet pratiğinin muhtemel yetersizliği SAADET’i büyütecek etkenlerdir. Tabi normal şartlarda.

 

Bu Hareket Alanı Korumaktır

Siyaset yeniden şekilleniyor ve yeni partiler SAADET’in sosyolojik olarak normal genişleme hinterlandına doğru yayılacaklar. Bu yayılma bize karşı dolaylı blokaj oluşturmaktadır. Ön almak, alanı korumak, yeni bir revizyonist döneme yol açabilecek gelişmelere tedbir almak gerekir.